Jak na to

23. září 2022 12:55

Gabriela Svoboda

Eva Borská s Oldou Navrátilem se na vás těší v Receptáři prima nápadů již tuto neděli

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Probereme pikantnosti na záhoncích – vysvětlíme, které rostliny se spolu (ne)mají rády na jednom záhonku a proč. V Parťácích od fochu navštívíme čalouníka a ukážeme, co všechno umí opravit a zrestaurovat. Sychravé podzimní počasí má za příčinu rýmu nejen u nás, ale i našich mazlíčků. Poradíme, jak vyzrát na zánět horních cest dýchacích u psů i kdy navštívit veterináře. V Minutovém manželovi – lekcích pro ženy ukáže Pepa Evě, jak odstraňovat starý nátěr z oken či dveří opalovačkou.

Buxus se jako okrasný keř používá od nepaměti a je téměř na každé zahradě. Ukážeme, jak ho ochránit proti zavíječi zimostrázovému. Představíme Tiny House – malé domky, které mají různé způsoby využití a připojení, ale dají se umístit téměř kamkoli. Náš kutil Míra Nosek se inspiroval při svém letním cestování, a tak se pustí do výroby hry na švýcarský sýr. Samozřejmě Na Míru. Na závěr vyrobíme přírodní parfém jen ze čtyř složek.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou, zahradníkem Michalem Plundrou a kuchařem Lubošem Rychvalským.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 25. září 2022 v 12.55 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky buxus

Přečtěte si také