Jak na to

10. června 2022 11:50

Gabriela Svoboda

I lilek se dá zpracovat beze zbytku. V Receptáři prima nápadů vám ukážeme, jak na to

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Zeleninu máme touto dobou na záhoncích už vysazenou, takže právě nyní s ní bude nejvíc práce. Představíme jednotlivé kultivační nářadí i to, jak a kde ho používat. Prozradíme, jak si poradit na zahradě s mravenci. Na Míru se pustíme do výroby stylové lavičky ze starých dřevěných židlí. Protože se blíží jejich sklizeň, předvedeme, jak beze ztrát zpracovat lilky. Znovu se zaměříme na kolečkové brusle, tentokrát probereme ložiska, další opravy a bezpečnostní prvky.

Že je voda v zahradě nesmírně důležitá, opakujeme neustále. Ukážeme proto, jak do ní zakomponovat přírodní jezírko nejen na koupání. Poradíme s výběrem interiérových dveří nejen podle vzhledu, ale i jejich účelu. Léto je období plné dobrodružství pro nás i pro naše pejsky. Zaměříme se proto na klíšťata, koupání a sametky. Mšice letos řádí jak na našich květinách, tak v zelenině. Předvedeme, jak proti nim biologicky bojovat pomocí predátorů.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou a designérkou džungloidních zahrad Radkou Votavovou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 12. června 2022 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také