Jak na to

16. září 2016 06:00

Petra Kloidová

Jak přilákat na zahradu motýly, poradí Receptář

Sledujte v neděli 18. září 2016 v 12.50 na Primě.

Vaše chvíle pohody po nedělním poledni! Po týdnu se do vašich domácností opět vrací oblíbený hobby magazín VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ s Václavem Postráneckým.

Floxy, tedy plaménky – jsou opět v oblibě. Proč někde rostou téměř samy a jinde vyžadují zvláštní péči? Tajemství se skrývá v jejich barvě. Všichni chceme mít krásně rozkvetlou zahradu, ale co na ni ještě přilákat pestrobarevné motýly? Na co motýli letí a proč si vysadit Komuli Davidovu, prozradí Jiří Paták.

Do bytu i k malým dětem se hodí stafordširští bulteriéři, menší klidní psi, kterým se v jejich domovině přezdívá psí chůvička. Jak dodat jídlu citronovou vůni, když nemáte právě po ruce citron? Možná máte na zahrádce jednu z trojice rostlin s citronovou vůní. Meduňka, citronová tráva a Aloysia triphylla nejen citronově voní, ale jsou známé i pro své léčivé účinky. Léto pomalu končí, a tak bychom měli věnovat pozornost i údržbě svého domu nebo bytu. Ač to většina lidí neví, péči potřebují i nová plastová okna. I dnes se zámecký zahradník Václav Větvička bude věnovat vašim dotazům z říše rostlin. Jak na správné broušení nožů, poradí v závěru dílu brusič Martin Ulrich.

VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Václav Postránecký se svými hosty.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na Prima play.

ZDE najdete vše o pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také