Jak na to

29. dubna 2022 11:50

Gabriela Svoboda

Jaro je v plném proudu, pečujte o trávník

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Prvomájový díl pořadu přinese rady a zásady pro správné a efektní udržování a sekání trávníku. Přemýšlíte nad pořízením štěňátka? Poradíme, na co hledět při výběru, a provedeme vás dnem v životě štěněte. Poodhalíme tajemství výroby domácího mýdla a ukážeme, jak si ho zvládnete připravit sami doma. Pozveme vás na návštěvu k zámečníkovi – ukáže vám taje své výroby a poradí rady a triky, které se budou hodit v každé domácnosti.

O permakulturních zahradách se často mluví jako o těch užitkových, ale není to pravda. Ukážeme, jak může být pěkná, jedlá i užitečná zároveň pro nás i zvířata. Na Míru si vyrobíme speciální prkýnko do kuchyně, pod které se akorát schová talíř. Upečeme křupavý jablečný koláč, jak jinak než beze zbytku. A díl zakončíme tak, jak jsme začali – u trávníku. Provedeme vás modelací terénu a možnostmi, jak oddělit záhony od trávníku.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou a designérkou džungloidních zahrad Radkou Votavovou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 1. května 2022 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také