Jak na to

6. května 2022 11:45

Gabriela Svoboda

Nebojte se upcyklace, vyrobte si krásnou letní blůzu

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Buxus je krásnou ozdobou našich zahrad i zámeckých parků. V posledních letech ho však trápí řada škůdců, především zavíječ zimostrázový. Poradíme, jak na něj. Podíváme se na další složku krmné dávky psa – konzervy. Ukážeme, jak je správně do jídelníčku zařadit. Na Míru se připravíme na nastávající čas letních grilovaček a zahradních setkání. Vyrobíme barový pult na zahradu. Říká se „nikdy s nožem nezacházej špatně“ – proto navštívíme nožíře a zeptáme se, jak o nože správně pečovat.

Pokud jste při jarním úklidu vyřadili i manželovy staré košile, poradíme, jak je šikovně upcyklovat a vyrobit si krásnou dámskou blůzu. Nezkrotné zahrady mohou být nejen krásné, ale i jedlé. Ukážeme, jak v nich založit zeleninové záhonky. Protože se i „mistr tesař se jednou utne“, tak se v poradně zaměříme na pojištění úrazů. Rozkvetlé truhlíky se pomalu začínají objevovat za okny. Předvedeme, čím osázet ty vaše, aby byly krásné celou zimu, prosperovaly a nemuseli jste bojovat se škůdci.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou a designérkou džungloidních zahrad Radkou Votavovou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 8. května 2022 v 11.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také