Jak na to

9. října 2019 11:55

Pavlína Wagnerová

V Receptáři prima nápadů navštívíme tematické zahrady v Lednici

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem.

Nejprve navštívíme tematické zahrady v Lednici, které vznikly při Zahradnické fakultě MENDELU a jež jsou koncipovány jako samostatné funkční, prostorové a kompoziční celky prezentující výsledky experimentální, výzkumné a umělecké činnosti odborných ústavů fakulty. Podíváme se ale také do bylinkové zahrady ve Valticích. V rubrice Prima NÁPADY si vyrobíme ze starých gramofonových desek originální kabelku. Pomalu se začneme připravovat na halloweenské oslavy a vyčarujeme „ducháčkovic“ rodinku. K tomu si vystačíme takřka jen s vyřazenými záclonami a trochou tekutého škrobu.

Poradíme s úpravou vody v domácnosti a v rubrice Naše zvířata představíme možnosti chovu jeseterů v zahradním jezírku. Podzimu kralují dýně – dokážete je ale rozlišit? My se každopádně díky zahradnici Věře Mazalové seznámíme s jejich nejčastějšími odrůdami. Chybět nebude ani tradiční Listárna Václava Větvičky.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Oldřich Navrátil se svými hosty.

Sledujte v neděli 13. října 2019 v 11.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také