Jak na to

28. října 2022 10:50

Gabriela Svoboda

V Receptáři prima nápadů se dozvíte, na co vše je možné využít dýně

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

V kuchyni je jednou z nejdůležitějších surovin cibule. Ukážeme, jaké druhy si připravit na výsev i jak skladovat letošní úrodu. Beze ztrát tentokrát zpracujeme skleničku balsamika a uvaříme piemontskou specialitu s telecím – Vitello tonnato. Pokud přemýšlíte, jak snížit své účty za energie, probereme s vámi možnosti pořízení fotovoltaiky. V rubrice Minutový manžel – lekce pro ženy naši moderátorku Evu Borskou naučíme seřídit dvířka u kuchyňské linky.

V duchu Halloweenu vás pozveme na návštěvu květinářství a ukážeme netradiční výzdobu – dýně místo vázy i dýně do vázy. Zaměříme se i na lihové tinktury, které pomohou uchovávat sílu bylin přes zimu a mají i blahodárné účinky. Před zimou probereme i správné přikrmování zpěvných ptáků a ukážeme, co je v krmítku naopak může ohrožovat. Na Míru vyrobíme barovou židli z kulatin a předvedeme, jak použít rázový utahovák.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou, zahradníkem Michalem Plundrou a kuchařem Lubošem Rychvalským.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 30. října 2022 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také