Jak na to

19. května 2023 11:50

Gabriela Svoboda

V Receptáři prima nápadů si vyrobíme strom života

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Před přesazováním sazenic do záhonů jistě oceníte informace o polykulturách, tedy o tom, které zeleniny pěstované pospolu fungují, kterým se nedaří a jaké bylinky a letničky mezi ně zasadit, abyste se v sezoně vyhnuli škůdcům a chorobám. Máte už vyřešené osvětlení v zahradě? Poradíme, jaké a kam dát, aby bylo funkční i estetické. Minutový manžel – lekce pro ženy se pustí do údržby zahradní akusekačky. Podíváme se i na zplynovací kotle – jak fungují, jak složitá je jejich obsluha a čím se v nich dá topit.

Strom života byl po staletí symbolem mnoha kultur. Předvedeme, jak si ho vyrobit pomocí techniky macramé neboli drhání. Jezevčík je jedním z nejoblíbenějších malých plemen psů. Prozradíme, co majitele jezevčíka čeká a nemine. V dílně Na Míru vyrobíme teepee z palet na zahradu pro děti na hraní nebo pro psa k poležení ve stínu. Zaměříme se i na techniku výsadby vybraných zelenin a poradíme správnou hloubku sadby brukvovitých rostlin i to, jak na jejich ochranu proti dřepčíkům.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou, zahradníkem Michalem Plundrou a kuchařem Lubošem Rychvalským.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 21. května 2023 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také