Jak na to

22. dubna 2022 11:50

Gabriela Svoboda

V Receptáři prima nápadů tentokrát poradíme, jak se správně po zimě postarat o růže

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Růže najdeme skoro na každé zahradě. Jejich pěstování ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Dobrý start sezony je zásadní, a tak je právě nyní čas na starost o růže po zimě. Představíme papouška coby domácího mazlíčka a prozradíme, co všechno od nás bude potřebovat i to, jak o něj pečovat. Nejen všichni milovníci vinylových desek, ale třeba i knih ocení návod na krásné úložné poličky jak jinak než Na Míru. U brašnářky se podíváme na zub kabelkám i pánským taškám a poradíme, jak je udržovat v kondici.

Úrodná půda je zásadní pro bohatou sklizeň. Poradíme, jak jí docílit v rámci nezkrotné zahrady a jak snadno kompostovat. Sezona je před námi, a tak je třeba uklidit zimní vybavení, vyndat jarní a připravit i letní. Poradíme, jak systematicky uložit věci ve sklepě či garáži, abyste vše snadno našli. V poradně se opět zaměříme na bezpečnost chat, chalup, bytů i dalšího majetku. Zaměříme se i na okurky, oblíbené plodiny, které je v tuto dobu potřeba vysít. Provedeme vás jejich odrůdami, ošetřením i výběrem správného substrátu.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou a designérkou džungloidních zahrad Radkou Votavovou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 24. dubna 2022 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také