Jak na to

19. června 2020 11:55

Pavlína Wagnerová

Zkuste si vyrobit venkovní výběh pro králíčky či morčata

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem.

Také vám po nedávných deštích narostla tráva tak vysoká, že ji běžná sekačka nezvládne? Poradíme, jak si připravíte na sekání tradiční kosu – je to s ní snadnější, než se zdá. A ukážeme i práci s listovou či bubnovou sekačkou. Venčit se dají i malí chundelatí mazlíčci – Pavel „Kutil“ Zeman a Honza Herman předvedou, jak vyrobit venkovní mobilní výběh pro králíčky nebo morčata. Paní veterinářka Míša Riedlová zase prozradí, jak se máte postarat o koťata před odstavem. K letní kuchyni neodmyslitelně patří čerstvé bylinky – poradíme, jak si je vypěstujete ve speciální zahrádce.

Sice teď na topení v domě určitě nepomýšlíte, ale je právě ideální doba na instalaci nových zařízení, díky kterým budete příští zimu topit ekologičtěji. S technikou macramé neboli drháním se na základní škole setkala většina z nás. Pojďte si ji se Šárkou připomenout a zkusit si udělat třeba závěs na květináč. Na závěr se pak zaměříme na kvalitu vody v domácnosti.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Oldřich Navrátil se svými hosty.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 21. června 2020 v 11.55 na Primě!


Přečtěte si také