Trendy

29. června 2018 06:00

Tereza Javorová

6 nejčastějších chyb při plánování rozlučky se svobodou

Pokud si vás nevěsta nebo ženich vyberou jako svého svědka, čeká vás série nejrůznějších povinností. Jednou z nich je i uspořádání nezapomenutelné rozlučky se svobodou. A ačkoli se může zdát, že jde o banální věc, existuje několik nástrah, do kterých se snadno chytí i sebezkušenější organizátoři. Čeho se tedy vyvarovat?

Obraceč času

Pokud nejste Hermiona Grangerová a nevlastníte obraceč času, musíte si stanovit reálný plán. Začít u kadeřníka a na manikúře, pokračovat na happy hours, přesunout se na karaoke, jít do kina, na večeři a celý večer zakončit vklubu se sice může zdát jako dobrý nápad, ale jedno vám garantujeme. Nic nepůjde přesně podle plánu. Obzvláště ve větší skupině se neustále bude na někoho čekat. Jeden si musí dojít koupit cigarety, další vybrat peníze a třetí si zapomněla svetr vpředchozím baru. Určitě je dobré mít předem vymyšlené záchytné body, ale není nic horšího než neustálé přesuny, které zpravidla následují přesně vmomentě, kdy se lidi konečně začínají bavit!

Křížem krážem

Ani tak se ale několika přejezdům stejně nevyhnete. Zkuste proto vymyslet takové podniky, mezi kterými se dokážete přesunout během patnácti minut. Rezervace na konkrétní hodinu sice mohou být zabijákem dobře rozprouděné nálady, pokud je ale pátek osm večer a vy máte vúmyslu spolu sdalšími deseti lidmi usednout kvečeři vcentru Prahy, zamluvit si stůl je nutností. Jinak hrozí, že strávíte půlku večera zoufalým obcházením podniků a ve finále skončíte ve fast foodu.

Příjem, výdej

A když už jsme u večeře – na tu byste vžádném případě neměli při plánování zapomenout! Letní počasí, drinky a vydýchané kluby totiž mohou být vražednou kombinací, speciálně, pokud není čas se pořádně najíst. Ale jestli se bojíte, že by poklidné posezení vrestauraci zabilo rozjetou zábavu, máte i jiné možnosti! Objednejte na karaoke několik krabic pizzy nebo po cestě do baru naplánujte zastávku u stánku skebabem. Není to sice příliš elegantní volba, ale účel světí prostředky.

Středa, rozlučky není třeba

Zásadní chyba číslo jedna je naplánovat rozlučku na všední den. Říká se sice, že čtvrtek je nový pátek, ale vtomto případě se držte starých osvědčených dní, kdy se ráno nemusí vstávat. Jinak se totiž nabízejí dvě možnosti – buď následující den vpráci všichni přítomní protrpí, nebo se zodpovědně před dvanáctou omluví stím, že musí stihnout poslední metro. Ujistěte se tedy, že jim poskytnete co nejmenší prostor pro výmluvy, děláte to přece pro nevěstu!

Není kam spěchat

Ať už je ale váš program jakýkoli, rozhodně nemá cenu nic uspěchat. Nejhorší, co můžete nastávající nevěstě udělat, je přitáhnout ji do klubu vdevět večer. Není nic hloupějšího, než trapně postávat kolem vylidněného parketu a usrkávat Cuba Libre. Pokud potřebujete zabít čas, raději udělejte o zastávku víc a zaplujte do baru na pár drinků!

Znáte svoje publikum?

Bohužel žádné univerzální rady, jak uspořádat tu nejlepší rozlučku, neexistují. Každá nevěsta i ženich jsou totiž jiní! Zatímco jedni vyžadují divokou párty a striptéry, pro jiné může být stejná situace noční můrou. Je tak potřeba zvážit, zda sezvat všechny přátele zFacebooku a vyrazit do klubu, je skutečně to pravé ořechové. Nejela by nevěsta raději se svými třemi nejlepšími kamarádky na prodloužený víkend do Španělska? Nebo ženich spartou kamarádů a sudem piva grilovat na chatu? Ať už se tedy rozhodnete jakkoli, nezapomeňte – pořádáte rozlučku pro své přátele, ne svoji narozeninovou párty!

(az)


Přečtěte si také