Trendy

25. června 2018 06:00

Tereza Javorová

7 věcí, které nesmí chybět v kabelce žádné správné družičky

Vybrala si vás vaše kamarádka jako svoji družičku? Nebo dokonce svědkyni? Pak kromě organizace rozlučky se svobodou máte i další povinnosti. Zejména během dne D musíte být nevěstě vždy po ruce a mít řešení na každý potenciální problém. Proto jsme pro vás připravili manuál, jak zabalit svoji KPZ – kabelku poslední záchrany!

Šitíčko

Upadlý manžetový knoflíček, utržené ramínko, díra na šatech. To všechno se může přihodit i na sebelépe naplánované svatbě. A kdo zachrání situaci? Vy! Tedy pokud si do kabelky přibalíte šitíčko. Stačí jedna jehla, bílá a černá nit, nůžtičky a pár špendlíků, včetně těch zavíracích. A až ženichovi několik minut před obřadem praskne guma u kalhot, spolu se sichrhajskou budete hrdiny dne!

Lepidlo

Pokud možno vteřinové. Hlavně žádný Herkules, to už dřív budou mít novomanželé pět dětí, než tenhle tekutý lep zaschne. Pokud se ale nevěstě podaří nešikovně si ulomit podpatek, vteřinové lepidlo může situaci zachránit alespoň na těch několik málo metrů, než vaše kamarádka dojde k oltáři. Jistě, jde tak trochu o katastrofický scénář, ale někdy je potřeba se před nepřízní osudu trochu pojistit.

Hydratace

Poslední přípravy mohou být vyčerpávající a emocionálně náročné. Můžete se sice snažit udržet nevěstu v dobré náladě jejím oblíbeným playlistem a vtipnými historkami, buďme ale k sobě upřímní. Pokud do kabelky přibalíte placatku něčeho ostřejšího nebo dokonce lahev prosecca, rázem se zlomený nehet bude jevit jako nicotná maličkost.

Manikúra

A když už je řeč o zlomených nehtech, nezapomeňte přibalit i manikúru! Průhledný lak na nehty má navíc i alternativní využití! Pokud se některé z dam udělá oko na punčoše, stačí dírku decentně přelakovat a pojistit si, že se oko nebude šířit jako lavina.

Něco na zub

Pokud nevěsta patří mezi ty ženy, které ve stresu přestávají jíst, ujistěte se, že máte po ruce rychlý zdroj cukru. Ať už jde o pytlíček bonbónůnebo müsli tyčinku, pokud na krásku v bílém přijdu mdloby, vy budete připravená. Bonbony jsou navíc skvělý (i když trochu nevýchovný) způsob, jak rozdováděným dětem zavřít během obřadu pusy.

Kapesníčky

K tomu asi není potřeba nic dodávat. Svatby jsou emocionální, všichni to dobře známe. A přesto se vždy najde 50 % lidí, kteří s sebou kapesníčky nepřinesou. Zapomenou, myslí si, že tentokrát to bude jiné, nebo kvůli alergiím celý balíček posmrkají už po cestě. Ať tak či onak, s vaším desetibalíčkovým balením budete připravená na vše – od emocionální pratety až po děti upatlané od čokolády, kterou tajně sebraly z vaší kabelky.

Lékárnička

Ibuprofen proti bolesti hlavy. Zyrtec proti štípnutí včely. Něco na uklidnění. Pokud máte už zabalenou placatku s whisky, můžete tento krok přeskočit. A samozřejmě šumáky pro ty, kteří amatérsky oslavovali už den předem. Když se vám toto všechno podaří naskládat do kabelky, jste o krok blíž úspěšnému provdání své kamarádky. A pokud ne – nic se neděje. Alespoň budou mít novomanželé po letech co vyprávět!

(az)


Přečtěte si také