Toužíte po extravaganci? Zavěste si ke stropu postel, křeslo i noční stolek

Zkuste něco nového, z čeho se návštěvám podlomí kolena. Zhoupněte se do pohody se závěsným nábytkem. Dokáže nudný pokoj proměnit v originální prostor. Ušetříte místo a leckdo vám bude závidět.

Postel, která vyřeší nespavost

Hlavní výhodou závěsné postele je její způsob odvětrávání lůžka. Tato funkce u mnoha typů postelí, především paland, bohužel chybí. Správné odvětrávání vás přitom může ochránit před roztoči, nebo plísněmi. Ocelový typ konstrukce zajistí mírné houpání do boku (jako v kolébce) a také pomůže při nespavosti. Takže závěsná postel rozhodně neplní jen estetickou funkci, ale pomůže i s problémem, jímž trpí velká část populace.

Levitující noční stolek

K zavěšené posteli patří i noční stolek ve stejném duchu. Existuje mnoho materiálů a stylů provedení, které podtrhnou vzhled celé místnosti. Máte-li doma kus prkna, třeba ze staré poličky, zkuste si závěsný noční stolek vyrobit sami.

Foto: pinterest.com/SahithyaReddy

Unese to můj strop?

Nemusíte se bát. Konstrukce bez obav unese postel, vás i partnera nebo partnerku. Díky ocelovým lankům má konstrukce postele vysokou nosnost i pevnost. Tato lanka, například v dětském pokoji, můžete obohatit o zvedací mechanismus a přes den tak děti získají plochu na hraní navíc! Ocelové i dřevěné části ukotvíte vruty a hmoždinkami, které běžně drží třeba i vaši kuchyň.

Lenošení ve vzduchu

Oblíbené a zasloužené chvíle nicnedělání si užijte i na čerstvém vzduchu a doslova ve vzduchu! K tomu slouží venkovní postele, které si vytvoříte třeba z palet a připevníte v pergole nebo na trase.

Foto: pinterest.com/LonnyMagazine

(bp)

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také