Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Komerční článek
Komerční článek

Barva roku 2019: Optimistickou korálovou ocení i naše obývací pokoje

Každý rok vyhlašuje společnot Pantone barvu roku. Novou královnou je korálová a odstín nese jméno Living Coral (PANTONE 16-1546). Jeho hlavním úkolem je vnést do každodenních životů pocit sounáležitosti a probudit optimismus. Má poskytovat útěchu i povzbuzení v současném proměnlivém světle a zároveň připomenout prchavou krásu přírody v podobě korálů.
Vydáno: 13.03.2019
Korálová
Autor: decoDoma Korálová

Proč korálová?

Korálová je teplý odstín oranžové s nádechem růžové. Tahle barva prostory neskutečně proteplí a potěší všechny, kteří touží po útulném, ale zároveň energickém interiéru. Díky tomu, že vzbuzuje pocit sounáležitosti, hodí se zejména místností, kde se setkáváme s lidmi. Ideálně například v obývacím pokoji. Pokud se bojíte korálovou barvu použít na stěnách, proměňte do této trendové barvy vaši sedací soupravu. Stačí ji vybavit napínacím potahem a změnu budete mít během pěti minut. Do obývacího pokoje je možné zvolit i jednotlivé křesílka v tomto odstínu. Podobně můžete proměnit i taburet. Drobnosti v jasné korálové barvě byt opravdu rozzáří.

Jak korálovou kombinovat v interiéru?

Díky své výlučnosti se k ní řada barev nehodí. Ovšem ty odstíny, které k ní přiřadíte, vytvoří zcela individuální prostor. Například s černým lakovaným nábytkem bude působit elegantně, s lakovaným nábytkem v barvě slonové kosti bude vypadat jemně a žensky.   

Korálová
Autor: decoDoma Korálová

Korálová s neutrálními tělovými tóny

Pudrové barvy a tělové odstíny se mohou zabydlet na stěnách, na dekoru nádobí, na polštářcích s květinovou tématikou. Celý prostor bude vypadat klidně a delikátně a vaše nová pohovka náležitě vynikne.

Korálová s barvou oceli

Pokud jste vyladili prostor do jemných pudrů - vhodných ke korálové barvě, je čas na odstín, který bude působit architektonicky. A to je sytá šeď, silná barva, která vytvoří kontrast pro koberce, kombinace nábytku, rámy obrazů. Pokud na stěnu, kde je umístěná pohovka, dopadá dostatek světla, zvolte si ocelovou barvu i za ni. 

Korálová s tyrkysovou

Doplňkovou barvou přinášející kontrast, je barva tyrkysu. S korálovou působí dramaticky a výtvarně. Šetřete s ní jako se šafránem, ale pusťte ji do prostoru. Jen tak nedbale rozhoďte pár polštářků, přidejte pléd se stopou této barvy.

Korálový napínací potah pro proměnu vaší sedačky nebo křesla seženete na www.decodoma.cz.

A pokud potah zašpiníte, ve videu najdete rady, jak domácí textilie snadno vyčistit:

Ostatní: decodomaweb
decoDoma
Článek je zařazen v:
Speciály: Péče o pohovku

reklama