Trendy

17. července 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Cítíte se unavení? V New Yorku si můžete koupit odpolední zdřímnutí

Krátce po poledni a vám se chce spát? Všichni známe ten pocit, kdy potřebuje pár minut pro sebe, odpočinout si a nabít nové síly. Ale kde? Nyní už nemusíte pracovat v prodejně matrací, abyste si mohli během dne zdřímnout. V New Yorku mají pro tento problém řešení.

Potřebujete na chvíli zavřít oči a dobít se novou energií? Společnost Casper vNew Yorku otevřela spánkovou destinaci The Dreamery Rooms (volně přeloženo jako Snový pokoj). Jedná se o magickou oázu klidu, kde si můžete odpočinout a nabít síly kdykoli chcete. Stačí si rezervovat jeden zdevíti pokojíků a maximálně si užít svůj čas.

Jedinečný projekt vznikal zhruba rok. Díky dotazování svých zákazníků, kteří vyjádřili potřebu si během dne zdřímnout, našla firma díru na trhu – spánek samotný. Společnost totiž chce lidem pomoci docílit lepšího spánku a právě tento projekt je jedním zkroků jak toho dosáhnout.

Spoluzakladatel a provozní ředitel společnosti Neil Parikh sdělil, že spánek a odpočinek by měl být součástí zdravého životního stylu stejně jako cvičení. Lidé ale obecně spánku nevěnují tolik pozornosti, kolik by měli. Položme si ruku na srdce – kolik znás se alespoň přibližuje kdoporučeným osmi hodinám spánku denně?

Obyvatelé New Yorku mají nyní možnost vylepšit své spací návyky a využít služby The Dreamery. Jednotlivé pokojíky jsou samozřejmě vybavené matracemi, polštáři a povlečením. Nesmí chybět maska na oči a ponožky pro dokonalý zážitek. Dokonce si můžete vypůjčit pyžamo, hygienické potřeby a přehrávače – jednoduše vše potřebné pro maximální odpočinek.

Zdřímnutí na 45 minut vás bude stát 25 amerických dolarů (v přepočtu zhruba 550 Kč). Cena, dle slov vedení, pokrývá náklady spojené sprovozem. Koncept nebyl vytvořen scílem vydělávání peněz. Záměrem je přinést zákazníkovi jedinečný zážitek skvalitním produktem.Společnost věří, že spokojení klienti si budou chtít kousek tohoto zážitku odnést sebou domů a stanou se loajálními zákazníky. A navíc svou zkušenost budou šířit mezi své známé.

Hned při vstupu vás uvítá tmavomodrá místnost připomínající hvězdnou oblohu. Součástí je také salónek, kde se můžete občerstvit adát si kávu předtím, než se opět vrátíte do víru všedních povinností. Po probuzení můžete využít místnosti určené kosvěžení. Součástí je umyvadlo, zrcadlo a pro větší soukromí závěs.

KZ


Přečtěte si také