Trendy

23. dubna 2021 14:59

redakce Prima Zoom

Byt na hypotéku můžete nyní vybírat i 3 roky

Prodlužující se doba na výběr nemovitosti, nízké úrokové sazby, on-line služby, individuální přístup. Tak by se daly popsat současné hypoteční trendy. Nově si nemovitost můžeme vybírat až 36 měsíců, a to díky Hypotéce bez nemovitosti od Komerční banky. Jak tato nabídka vznikala a jaké jsou její další přednosti, nám prozradil manažer pro hypotéky KB Ondřej Šuchman.

Vlednu jste představili zbrusu novou Hypotéku bez nemovitosti. O co se jedná?

Jde o zcela nový typ hypotéky, kdy si klient nejdříve prostřednictvím Komerční banky zajistí finance a až poté vybírá nemovitost. Na to má u nás sHypotékou bez nemovitosti až 36 měsíců.

Skutečně tři roky? To žádná jiná banka nenabízí…

Ano, jsme v tuto chvíli jedinou bankou na českém trhu, která má v nabídce produkt stímto parametrem. Našich 36 měsíců na výběr vhodné nemovitosti je zatím skutečně unikát.

Proč jste vlastně připravili právě takový produkt?

Hypotékou bez nemovitosti reagujeme na současný stav nemovitostního trhu, kdy poptávka výrazně převyšuje nabídku. Dáváme tím našim klientům možnost zafixovat si stávající velmi příznivé hypoteční sazby a vklidu ten pravý byt či dům hledat. Navíc snámi získají výhodu před ostatními zájemci – nemusí o hypotéku teprve žádat a být vnejistotě, zda a vjaké výši jim ji jejich banka schválí.

Řekněme, že plánuji koupi bytu, ale nenacházím ten pravý. Už si ale potřebuji zajistit financování. Jak na to?

Přesně v tomto případě by vám váš finanční poradce měl doporučit Hypotéku bez nemovitosti. Máte jasnou představu, jaký byt chcete, kolik by měl stát, a tedy i kolik na něj potřebujete. Přijdete za námi a my sohledem na vaše příjmy a závazky posoudíme, zda na požadovaný objem peněz dosáhnete. Pokud vše dobře dopadne, podepíšeme hypoteční smlouvu. Žádnou předhypoteční ani o smlouvě budoucí, ale naprosto regulérní hypoteční smlouvu. A až najdete to, co hledáte, nemovitost pro vás oceníme, podepíšeme dodatek apeníze budou během pár dnů k dispozici.

Sdílejte článek

Přečtěte si také