Trendy

6. července 2018 06:00

Tereza Javorová

Nejdražší byt v New Yorku má v ceně luxusní auta, jachtu i let do vesmíru. Kolik stojí?

Naprostou senzaci na realitním trhnu strhnul tento byt v New Yorku. Jako by nestačilo, že překypuje luxusem a je z něj výhled na celý Manhattan. Jeho nový majitel však koupí bytu získá i luxusní vozy, jachtu a dokonce i let do vesmíru! Kolik za něj ale bude muset zaplatit?

Ačkoliv asi nebude překvapením, že prodejní cena bytu přesahuje celoživotní výdělek běžného smrtelníka, celková částka je přece jen neuvěřitelná. Kolik musí budoucí majitel vysypat z prasátka? Přesně 85 milionů dolarů, tedy asi 1,87 miliardy korun (a nějaké drobné).

Prezident makléřské společnosti River 2 River Realty Daniel Neiditch ovšem věří, že i za tuhle astronomickou sumu dokáže prodat obrovský bytový prostor o rozloze 15 000 čtverečních metrů, který se nachází v jednom z pater budovy Atelier Condo Building na newyorském Manhattanu. Aby i zájem o něj pojistil, nabízí k němu další opravdové lahůdky určené jen pro miliardáře.

Balíček luxusu

Nový majitel získá za zmíněných 85 milionů dolarů nejen samotný bytový prostor, ale také stavební úvěr ve výši 2 000 000 dolarů (44 000 000 korun), protože patro je v současné době konfigurováno jako 13 samostatných jednotek, což znamená, že budoucí vlastník bude muset vše nově přestavět. A možná právě proto nabízí Neiditch k bytovému prostoru řadu dalších „vychytávek“, nad kterými zůstává rozum stát.

S koupí bytu získá budoucí majitel také jachtu v hodnotě 1 000 000 dolarů (22 000 000 korun) i s kotvištěm, dva vozy Rolls-Royce Phantom, letní pronájem sídla v Hamptons (v hodnotě 350 000 za sezónu, tedy 7 700 000 korun), poukaz na dvě večeře týdně pro dva v michelinské restauraci Daniela Bouluda (po dobu jednoho roku), roční vstupenky na utkání basketbalového týmu Brooklyn Nets, a roční působení osobního sluhy a kuchaře. Jeden by si myslel, že tenhle výčet je už sám o sobě hodně šílený, zdá se ale, že to ještě není všechno!

Podle deníku New York Post nabízí Daniel Neiditch k bytovému prostoru také luxusní vůz Lamborghini Aventador, a hlavně dvě místa v hodnotě 250 000 dolarů (5 500 000 korun) ve společnosti Virginia Gallactic, která se chystá pořádat dvouhodinové soukromé lety na oběžnou dráhu Země. A to už je tedy opravdu síla!

Kdo bude majitel?

Ačkoliv se jedná o celkem běžnou praxi, že realitní kancelářenabízejí k nemovitostem řadu výhod, luxusní balíček k tomuto newyorskému bytu už je ale přece jen extrém. I přesto má vážné zájemce. Daniel Neiditch přiznal, že už odmítl nabídku na koupi prostoru za 50 000 000 dolarů (1,1 miliardy korun), a ze současné ceny nehodlá ustoupit ani o píď. Tak co myslíte, podaří se mu tuhle bláznivě drahou nemovitost prodat?

(mb)

Sdílejte článek

Přečtěte si také