návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Princezna Diana bydlela v královském paláci i po rozvodu s Charlesem. Kde všude žila?

matoušhartman , Vydáno: 01.07.2021
Diana, princezna z Walesu, přitahuje širokou veřejnost svým dramatickým životem s nešťastným koncem. Narodila se na venkově, chvíli bydlela i v Buckinghamském paláci, ale nejvíce času strávila v jiném královském sídle, v Kensingtonském paláci u Hyde Parku.

reklama

Park House

Diana se narodila do pronajatého domu v hrabství Norfolk severně od Londýna. Spencerovi si nemovitost pronajímali od královské rodiny a budoucí princezna tu strávila dětství. Spencerovi se stěhovali až v roce 1974. Dnes je z Dianina prvního domova tříhvězdičkový hotel.

Althorp House

Když Dianin otec získal hraběcí titul, rodina se přestěhovala do rodového sídla. Tam měla Diana prožít nejšťastnější roky svého života, ačkoli její rodiče už byli rozvedení. Luxusní zámek s velkorysým parkem má bohatou historii a rod Spencerů v něm sídlí přes 500 let. Po pobytu v Althorp House Diana žila v internátní škole a chvíli také v bytě v centru Londýna, pak už se začala sbližovat s princem Charlesem a královskou rodinou...

Pohled na Althorp se zahradami
Autor: profimedia.cz Pohled na Althorp se zahradami

Clarence House

Jedno z královských sídel najdeme hned vedle gotického paláce sv. Jakuba, dalšího královského sídla. Clarence House je spojen s posledními generacemi královské rodiny a Diana zde chvíli bydlela, když se rozběhly přípravy na svatbu s Charlesem.

Clarence House, první královská adresa princezny Diany
Autor: profimedia.cz Clarence House, první královská adresa princezny Diany

Buckinghamský palác

Nejvýznamnější královské sídlo se stalo Dianiným domovem jen na chvíli těsně před svatbou. Moc času tedy v Buckinghamském paláci nestrávila, což se nedá říct o dalším významném paláci britské královské rodiny: Kensingtonském

Princezna Diana

Princezna Diana: Když umírala po boku Dodiho Al-Fayeda, milovala jiného

Princezna Diana

Princezně Dianě by bylo 60: Odmítla tradiční svatební slib a jediným gestem se zapsala do historie

Kensingtonský palác, apartmán 8

Nejdůležitějším sídlem princezny Diany byl bezesporu Kensingtonský palác nedaleko Hyde Parku v západní části londýnského centra. Do apartmánu 8 se Diana s Charlesem nastěhovali brzy po svatbě. Kensigntonský palác je rozdělený do více královských bytů. Diana si Kensingtonský palác velice oblíbila a po rozvodu s Charlesem ho nadále využívala jako svou rezidenci. Kensingtonský palác byl postaven začátkem 17. století jako letní sídlo, stával totiž až za hranicemi anglického hlavního města. To ho ale časem pohltilo. Prošel mnoha stavebními úpravami a bydleli v něm mnozí členové britské královské rodiny.

Další články o princezně Dianě:

Princezna Diana a princ Charles se svými dvěma syny

Zajímavosti o princezně Dianě: Jaké měla dětství a jak málem pojmenovala Williama a Harryho?

Princezna Diana a královna Alžběta měly složitý vztah

Princezna Diana a královna Alžběta: Jak se vyvíjel dramatický vztah dvou odlišných žen?

reklama

Článek je zařazen v: Princezna Diana , Velká Británie

reklama

Přečtěte si také