Trendy

27. července 2018 06:00

Tereza Javorová

Školní autobus si přestavěli na stylové bydlení na kolech. Procestovali už celé USA!

Není nad to splnit si svůj životní sen. Tomuto zamilovanému páru se to povedlo! Američanka Heather Yandziak (31) se se svým přítelem Nicholasem Underwoodem (38) rozhodla skoncovat s konzumním životem a místo toho si ze starého školního autobusu vytvořili pohodlné bydlení. A vyrazili v něm na pořádně dlouhý výlet!

Osmatřicetiletý Nicholas je softwarovým inženýrem a jeho o sedm let mladší partnerka Heather Yandziak se živí jako lékařka. Z toho by se dalo soudit, že jsou dobře zaopatření na pohodlný život ve velkoměstě. Jenže to je velký omyl. Oba se shodli na tom, že jim moderní styl života nevyhovuje a rozhodli se pro změnu.

Bydlení na kolech

Dvojice si pořídila školní autobus Thomas Vista 3600 z roku 1998 a utratil 40 000 dolarů (880 000 korun) za to, aby ho přestavěla na mobilní domek se solární energií. V něm se pár zabydlel natolik, že se nakonec rozhodlvyrazit i se svým psím mazlíčkem jménem Milo na dlouhý výlet přes Spojené státy. Letos v dubnu odletěli do Denveru a od té doby putují ve svém školním autobuse přes Nové Mexiko, Arizonu, Utah a Idaho. Zatím tedy projeli zhruba 5500 mil (asi 8 850 kilometrů).

Přestavba autobusu jim zabrala celý rok včetně spousty nocí a víkendů, ale s výsledkem jsou spokojení. "Bydlení v autobuse je mnohem jednodušší, ale zároveň se zdá, že je člověk mnohem víc zaneprázdněný, než jindy. Všechno, co máme, je tenhle autobus a věci, které v něm máme. Spousty dalších jsme se museli vzdát," popisuje svůj nový život Nicholas. Dokonce tvrdí, že malý prostor jim vůbec nevadí a vešli by se i do menšího.

Ačkoliv jim malé pojízdné bydlení vyhovuje, uskromnit se musí každý den, a to ve spotřebě elekrické energie. Tu jim dodávají jen solární panely na střeše autobusu ovýkonu 165, které jsou připojeny k 220 Ah baterii. Aby Heather sNicholasem ušetřili co nejvíc energie, vzdali se dokonce i klimatizace, a musejí se spoléhat jen na obyčejný ventilátor.

Nekonečná svoboda

Heather i Nicholas si zamilovali projíždění volnou krajinou a také kempování na místech, kde mají naprosté soukromí. "Je to mnohem levnější než ubytování v kempech a navíc příjemnější, než sedět v tábořišti plném dalších aut a lidí," pochvaluje si Nicholas.

Svůj autobus si dokonce i pojmenovali: Vicaribus. Právě pod tímto názvem je fanoušci najdou na blogu a sociálních sítích, kde dokumentují svou cestu Spojenými státy. "Krásné je, že žijeme podle svého plánu a můžeme se podívat na úžasná místa a dělat tolik skvělých věcí," komentuje Nicholas s úsměvem svůj splněný sen. A pro podobné nadšence jako je on sám má jasný vzkaz: "Pokud chcete něco udělat, prostě to udělejte. Nečekejte, až na to přijde vhodný čas, ale najděte způsob, jak to udělat hned."

(mb)


Přečtěte si také