návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Hospoda, která zavřela kvůli pandemii, se proměnila na nemocnici pro zvířata

matoušhartman , Vydáno: 01.03.2021
Zatímco mnoho zavřených hospod zeje prázdnotou, tahle se proměnila v opravdu užitečné místo. Vznikla tu záchranná stanice pro divoká zvířata. Výhodou je, že k hospodě patří i stáje, které se dají využít jako takové nemocniční pokoje.

reklama

Kvůli pandemii se v hospodě přestalo točit pivo. Majitel ale využil prostor pro dobré účely a poskytl ho dobrovolníkům, kteří chtěli zachraňovat zraněná divoce žijící zvířata. Podnik Tara Na Rí na okraji východoirského města Navan se tak proměnil ve vůbec první ostrovní nemocnici pro divokou zvěř.

Více zraněných zvířat

„V poslední době tu byl výrazný nárůst počtu zachráněných zvířat nebo nahlášených zranění, protože je víc lidí, kteří zůstávají doma a chodí na procházky. Obecně si víc všímají svého okolí a zraněných zvířat,“ řekla pro web breakingnews.ie aktivistka Heidi Bedell, která projekt vede.

Léčí se tu noho druhů volně žijících zvířat
Autor: profimedia Léčí se tu noho druhů volně žijících zvířat

Ochránci zvířat měli na výběr z několika míst, kde by nemocnice mohla vzniknout, ale nakonec si vybrali hospodu. Její zázemí a stáje totiž plánům vyhovovaly nejvíce. Za budovou je navíc veliké pole. Hospoda je už stará a majitel ji ani po uvolnění opatření nechce otevírat v současném stavu. Než ji zrekonstruuje, mohou se tu léčit zranění ptáci nebo osiřelá mláďata.

Další zajímavé články o tom, co změnila pandemie:

Jak budou vypadat města po pandemii?

Koronavirus mění naše bydlení. Co nás čeká?

Mladý pár postavil skvělou hospodu ze staré kůlny

3 kutilové, kteří si postavili vlastní hospody a můžou si zajít na pivo

reklama

Článek je zařazen v: Irsko

reklama

Přečtěte si také