Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Už máte doma catio? Vychytávka pro kočky ochrání vaše mazlíčky a dopřeje jim přírodu

Pořízením škrabadla to nekončí. Kočky jsou sice oblíbenými mazlíčky i díky tomu, že je nemusíte venčit, nepotřebují obrovský výběh, a když odjedete na dovolenou, nebudou trpět, ale pozornost si zaslouží i tak.
Vydáno: 13.03.2018
Catio dodá kočce potřebnou přírodu a pohyb
Autor: istock.com Catio dodá kočce potřebnou přírodu a pohyb

Světem se začal šířit fenomén catios (z anglických slov cat a patio), tedy výběhů pro kočky. Zvláště pokud nemáte zahradu a musíte kočku vypouštět na procházky po okolní zeleni a ulicích, riskujete, že se dřív nebo později ztratí, případně že jí někdo ublíží. Pokud vlastníte drahé plemeno, může se stát, že vám kočku někdo ukradne. Z těchto důvodů začala vznikat catia.

Jedná se o výběhy, které ani v horní části nejsou otevřené do prostoru. Kočky totiž dokáží vyšplhat, kam se jim zlíbí. Catio tak připomíná voliéru pro exotické ptactvo. Jeho konstrukce je vesměs dřevěná a mezi ní se napíná pletivo, které umožní kočkám, aby mohly vyšplhat nahoru, ale nedovolí jim utéct.

Do výběhu můžete umístit škrabadla, rostliny (víme, že kočky potřebují okusovat například trávu kvůli dobrému trávení), kočičí záchod a misku s jídlem a vodou. Zvíře neuteče, ale bude na čerstvém vzduchu a dostane pohyb, takže se váš kocour nepromění v polštář, ale zůstane šelmou.

Catio si můžete vybudovat sami. Pokud jste aspoň trochu zruční, postavíte si ho sami z prken, pletiva a spojovacího materiálu. Těm z nás, které kutilství moc nebaví, poslouží lodžie. Do oken umístěte sítě proti komárům, uzpůsobte prostor tak, aby v něm kočka neměla moc šancí věci likvidovat, a máte hotovo.

Podívejte se do galerie, kde najdete inspiraci pro catia:

Další články:

 

Když jsou sami doma, mohou ničit věci

Necháváte psa doma samotného? Podívejte se, kolik hodin je maximum

IKEA představila nábytek pro zvířata.

IKEA představila kolekci nábytku pro kočky a psy. Mají vlasní gauč nebo stoleček

Článek je zařazen v: zahrada , kočky , mazlíčci , catio

reklama