Necháváte psa doma samotného? Podívejte se, kolik hodin je maximum

Odcházíte do práce a necháváte psa v bytě nebo na zahradě. Smutně se na vás kouká, ale víte, že to jinak nejde. Na rozdíl od koček, kterým je víceméně jedno, zda jste doma, nebo ne, psi samotou mohou trpět.

Vždy záleží na plemeni. PodleNational Geographicpoměrně dobře zvládají samotu pracovní plemena, kterým nevadí zůstat bez páníčka deset až dvanáct hodin. Nicméně deset hodin můžeme považovat za maximum v případě, že bydlíme v bytě. Psi totiž zadrží moč nejdéle osm až deset hodin.

Podle méně optimistických odhadů bychom ale neměli nechávat své čtyřnohé přátele o samotě déle než čtyři hodiny. To je ale pro většinu z nás nepředstavitelné. Je ale také potřeba uvědomit si, že každý pes má svou osobnost, takže se počet hodin může lišit zvíře od zvířete.

Pravidelné procházky jsou pro psy nejlepší zábava. Foto: istock.com

Činnost je pro psa také důležitá. Zatímco kočce bude stačit gauč a škrabadlo, aby vám nezlikvidovala nábytek, psi potřebují důmyslnější zábavu. Pořiďte jim hračky, které je alespoň na určitý čas zabaví. Můžete je také nechávat v místnosti, kde nemají moc příležitostí, aby ničili, a která má zároveň okno do ulice nebo zahrady. Řešením také může být vlastnit dva psy najednou, aby jeden zabavil druhého. Internet je plný doporučení, záleží ale také na tom, které vašemu psovi bude vyhovovat.

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také