Vánoce

12. listopadu 2017 07:59

Matouš Hartman

„Levný“ není sprosté slovo. Máme pro vás nápady na finančně dostupné vánoční dárky

Vánoce se sice zatím zdají být na míle daleko, ale…neříkáme si přesně tohle každý rok? A pak tradičně pořádáme zběsilý hon na dárky na poslední chvíli. Pokud si stále myslíte, že času je zatím dost a především financí málo, máme pro vás řešení pro každou příležitost.

Univerzál

Není nic lepšího, než osobní dárek. A co je víc osobní, než pěkná fotografie svaším blízkým? Maminka, tatínek, strýček nebo kamarádka – ti všichni jistě ocení zarámovanou vzpomínku na krásné časy strávené společně. A pokud nechcete troškařit, vytvořte jim rovnou hezké album svtipnými popisky. Jen nezapomeňte na základní pravidlo – fotografie vybíráme podle toho, jak na nich vypadá obdarovaný, a ne my sami!

Fotografie udělají radost vždycky, Foto: istock.com

Pro maminky, babičky a tetičky

Pokud chcete ženám ve své rodině dát něco od srdce, ale zároveň neutratit půl výplaty, vyrobte jim pečený čaj! Je to snadné a receptů je plný internet. Navíc zjednoho plechu naplníte hned několik sklenic, které buď koupíte za pár korun vdomácích potřebách, nebo jednoduše pořádně vymyjete staré zavařovačky. Když pak ještě čaj opatříte etiketou zbarevného papíru vysvětlující přípravu a použité ovoce, bude úspěch zaručen. A malý tip na závěr – nebojte se experimentovat skořením. Kromě osvědčené skořice skvěle funguje například i zázvor nebo hřebíček.

Čaj ohřeje ve studených zimních dnech, Foto: istock.com

Ach ti muži

Určitě to znáte. Pro ženy se nakupuje tak snadno! Svíčky, kosmetika, oblečení…ale co cenově dostupného koupit takovému dědečkovi? Pokud už přečetl všechny knihy světa a vchodbě má galerii vašich fotografií, zkuste letos tohle – kupte mu papuče. Zdá se to sice banální, ale speciálně vzimním období jde o celkem praktický dárek. A pokud ještě do jedné zbot srolujete osobní dopis, ve kterém vysvětlíte, proč vám na něm tak záleží (případně vzávěru přidáte vtipnou historku na odlehčení), není čeho se obávat.

Papuče se hodí, Foto: istock.com

Sourozenci

Není to sice příliš poetické, ale taková jsou fakta – peníze stojí vžebříčku TOP10 dárků poměrně vysoko. Speciálně mladší sourozenci, kteří ještě studují, ocení pár stovek rozhodně víc, než nepadnoucí svetr. Co ale tenhle rok zkusit originálnější balení? Kupte pár huňatých zimních ponožek (jeden znejvíc klišé vánočních dárků) a do nich vložte finanční příspěvek. Pokud navíc víte, že se váš bratr chystá na cestu do zahraničí, proměňte koruny za eura, dolary či libry. Určitě ocení, že nebude muset na poslední chvíli běžet do směnárny.

Do ponožek můžete schovat i jiný dárek, Foto: istock.com

Přátelé, kamarádi

Hned zkraje malý návrh – pokud ve vaší partě stále ještě kupujete dárky stylem všichni všem, zvažte letos zavést tzv. Tajného Santu. Měsíc před Vánocemi proběhne losování a každému bude přidělen jeden šťastlivec. Pro něj pak můžete zvolit opravdu low-cost dárek jako osobní kupóny. Voucher na odvoz zhospody, voucher na hlídání psa, voucher na vyzvednutí dětí ze školy…originalitě se meze nekladou! Pak už jen stačí chvíli si pohrát sgrafikou a dílo je dokonáno.

Zahrajte si Tajného Santu, Foto: istock.com

Naši partneři

Říkáte si, že jsme zapomněli na tipy na dárky pro vaše drahé polovičky? Kdepak, ale speciálně u žen může být výběr vánočního dárku tak choulostivé téma, že si to jednoduše nevezmeme na zodpovědnost! Slovní spojení levný dárek pro přítelkyni je pak o rozchod si koledující oxymóron. Ale pokud jste zcela ztraceni, vězte, že šperky ještě žádnou ženu nikdy neurazily.

Pokud nevíte, vsaďte na klasiku, Foto: istock.com

Další články:


Přečtěte si také