Vánoce

5. prosince 2023 06:00

redakce Prima Living

DIY vánoční dárky pro kamarády podle horoskopu: Vyrobte radost přesně na míru

Už nějaký čas si lámete hlavu, jakým originálním vánočním dárkem potěšíte své kamarády, a stále nemůžete kápnout na to pravé? Zkuste se poradit s hvězdami a vyrobte jim pozornosti na míru, podle jejich měsíčního znamení. Poradíme vám, jak na to i s podrobnými návody na výrobu.

Osobitý dárek pro Berany

Pravého Berana nejvíce potěšíte dárkem v červené barvě, dárkem, který mu zároveň i potvrdí, jak moc ho máte rádi, a dárkem, u kterého je na první pohled jasné, že je určen jen pro něho. Berani jsou sice velmi praktičtí, ale s příliš užitečnými dárky u nich nepochodíte. Pomocníci do kuchyně ani nářadí do dílny je vážně nenadchne. Berana muže by mohl potěšit originální zapalovač nebo zavírací nůž s monogramem, ženu zase elegantní šperk či kožená peněženka.

NENECHTE SI UJÍT: Vánoční dárky podle horoskopu: Kozorozi ocení kvalitní kávu, Lvi oblečení

Býk ocení přírodní dárek

Pro Býka určitě vybírejte dárky v přírodních barvách a z přírodních materiálů. Býci jsou hodně konzervativní a praktičtí. Muže potěšíte jemnou vůní nebo knihou, například o umění. Ženy by mohly ocenit kvalitní čokoládu, přírodně laděný šperk nebo hedvábný šátek.

Co pro Berana a Býka s láskou vyrobit

 • Pokud hodláte Beranovi sami vyrobit originální dárek, můžete ho překvapit například měkoučkým polštářkem se srdcem.
 • Mnohem skromnějšího a přírodně založeného Býka by mohl potěšit náramek s vlastnoručně vyrobenými přírodními korálky.

Originální dárek pro Blížence

Komunikativní Blíženci mají rádi humor a vtip, a proto by i dárek pro Blížence měl být originální a vtipný. Ovšem nesmí je svazovat a poutat k domovu. Štěně ani kotě, o které se budou muset starat, jim nepořizujte. Muže potěšíte odbornou knihou i jakýmkoliv cestovním vybavením, ženy zase ocení netradiční bižuterii nebo ručně malovaný šátek.

PŘEČTĚTE SI: Darujte květiny podle horoskopu: Berani milují tulipány, Blíženci růže, Střelci hyacinty

Rak se raduje i z maličkostí

Raci mají smysl pro rodinu a jsou velmi citliví. Milují svůj domov, o který se rádi starají. Většinou tvrdí, že nic nepotřebují ani nechtějí, ale mají nefalšovanou radost z každé maličkosti. Muže potěší starožitný hrneček i rámeček se společnou fotografií. Ženy ocení knihu o vaření i drobný šperk. Dárky pro Raky by měly být vždy krásně a pečlivě zabalené!

Co pro Blížence a Raka s láskou vyrobit

 • Vlastnoručně vyrobený dárek pro Blížence by mu měl říci, jak moc ho máte rádi a jak na něho myslíte, i když je zrovna na svých oblíbených toulkách po světě. Třeba malovaný oblázek pro štěstí, který si vezme s sebou, až vyrazí na cesty!
 • Rak, který naopak miluje pohodlí svého domova, by mohl ocenit vlastnoručně vyrobenou klíčenku.

Okázalý dárek pro Lva

Lvi milují vše zlaté a třpytivé a nemusí se zrovna hned jednat o pravé zlato a diamanty. Ale dárek by měl vypadat na první pohled okázale. Muže potěšíte kvalitním vínem nebo sponou na kravatu, ženy nadchne výrazná vůně i výstřední a nápadná bižuterie. Dárky by měly mít hlavně dokonalý ozdobný obal, nejlépe z lesklého papíru!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  Upečte vánoční cukroví podle horoskopu: Beran má rád linecké, Rak perníčky, Střelec plněné ořechy

Panna preferuje praktický dárek

Praktickou Pannu potěšíte dárkem v zemitých barvách a z přírodních materiálů. Panny si nepotrpí ani na výstřednosti ani na luxusní dary. Muže potěšíte velmi snadno lahví kvalitního vína, ale i krabicí s čaji nebo diářem. Pro ženy se zase hodí přírodní kosmetika, ale také aromatická svíčka i praktický diář.

Co pro Lva a Pannu s láskou vyrobit

 • Hlučné a výbušné Lvy můžete nenápadně zklidnit vlastnoručně vyrobeným sáčkem s levandulí, jejíž vůně bude právě pro Lvy velmi vhodná. Jen dárek nezapomeňte vložit do zlatého sáčku!
 • I skromné a praktické Panny můžete obdarovat levandulovým dárkem z vlastní dílny. Vytvořte pro ně například originální levandulové mýdlo.

Váhy ocení umění

Jemné Váhy patří mezi milovníky krásy s citem pro umění ve všech podobách. Většinou dávají přednost zeleno-modrým tónům barev. Pozor na kýče! Muže můžete obdarovat CD s jejich oblíbeným interpretem nebo knihou o umění. Ženy zase ocení drobný a neokázalý šperk či bižuterii, ale potěší je i voucher na masáž.

INSPIRUJTE SE: Koření podle horoskopu. Komu chutná ostrý pepř a kdo má rád sladkou vanilku?

Netradiční dárek pro Štíra

Citlivé a občas uzavřené Štíry, kteří však v sobě skrývají velký erotický náboj, dokáže potěšit téměř každý dárek. Ale velkou radost jim uděláte vším netradičním, ženám například šperkem nebo bižuterií z přírodních kamenů nebo z kůže. Muži zase ocení neobvyklé zápisníky a diáře nebo kvalitní víno. Červené!

Co pro Váhy a Štíra s láskou vyrobit

 • Váhy potěší vše nápadité, krásné a jemné. Vlastnoručně vytvořený věnec na dveře z pistácií by mohly ocenit.
 • Štíři zase milují smyslné vůně, a proto by je mohla zaujmout vámi vyrobená vonná svíčka.

Cílený pro Střelce

Velké snílky a cestovatele Střelce potěší každý dárek spojený s jejich koníčkem. Muže tedy nadchne cestopis, atlas nebo slovník. Ženy okouzlíte humoristickým románem nebo toaletní taštičkou na cesty. A ženy i muže zároveň můžete obdarovat kvalitní čokoládou nebo láhví dobrého vína.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Svíčky na míru podle horoskopu: Býk miluje červený vosk, Blíženec několik knotů

Kozoroh si potrpí na kvalitu

Hlavně nenápadně! Konzervativní Kozorozi si potrpí na kvalitu, ale ne na okázalost. Toto znamení je výjimkou, má rádo i ryze praktické dárky. Na druhou stranu je to znamení, u kterého není jednoduché trefit se do vyhraněného vkusu. Pro muže neuděláte chybu koženou peněženkou, ale i láhví kvalitního alkoholu, který si Kozorozi umějí vychutnat a téměř nikdy mu nepropadají. Ženy uvítají kvalitní čokoládu, belgické pralinky nebo historický román.

Co pro Střelce a Kozoroha s láskou vyrobit

 • Temperamentní a společenští Střelci se jen neradi příliš vážou k domovu. Živá květina by jejich věčnou nepřítomnost jen těžko přežila. Vyrobte pro ně nezničitelné květiny z papíru.
 • Pro Kozoroha můžete vyrobit vkusný a nenápadný věnec na dveře z dřevěných kulatin.

Vodnář miluje originalitu

Vodnáři bývají spontánní a mívají velkou fantazii. Jako vodní znamení dávají přednost modrým a zeleným barvám. Jinak je potěší každá maličkost, která je překvapí svou originalitou. Pro muže bude vhodný model auta, nejlépe veterán, a potěší ho i klukovské stavebnice a hračky, a to v každém věku. Ženy potěší vonné svíčky i tyčinky.

Zasněné Ryby

Romantické Ryby bývají velmi citlivé a vše vodní je podvědomě přímo fascinuje. Milují klidně drobné, ale originální dárky. Dárky praktické nejsou nic pro ně. Muže potěší fotoalbum i kniha o podmořském světě. Ženy nadchne perlový náhrdelník a vůbec nevadí, když to bude jen bižuterie.

Co pro Vodnáře a Ryby s láskou vyrobit

 • Vodnáři mívají většinou velké pochopení pro ochranu přírody, a tak je dáreček, který vznikl recyklací, dokáže velmi potěšit. Vytvořte pro ně věnec na dveře ze starých džínů a svetrů.
 • Ryby zaručeně ocení vlastnoručně vyrobené těžítko. I sníh je voda, ne? A při pozorování padajícího sněhu se prý krásně sní…

Zdroj: autorský text Simona Sedláčková, zeny.iprima.cz


Přečtěte si také