Vánoce

5. listopadu 2018 13:32

maku-la@seznam.cz

5 tipů na vlastnoručně vyrobené vánoční dárky. Zahřejí u srdce víc než kupované

Začínáte přemýšlet, čím letos obdarovat své nejmilovanější? Máme pro vás pár nápadů, které potěší snad úplně každého. Nebojte se dárky vlastnoručně vyrábět.

Vánoce se neúprosně blíží a my se dostáváme do období, kdy je dobré začít přemýšlet o dárcích, abychom nekupovali nesmysly na poslední chvíli. Napadlo vás někdy obdarovat svénejbližší vyrobenými dárky?

1. Dárkový balíček

Budete potřebovat dekorativní krabici, kterou si můžete sami vyrobit zkrabice od bot. Hezky vypadá, když dno vyplníte dřevitou vlnou. Pak dovnitř naskládáte jakýkoliv obsah, který dotyčného potěší. Můžete krabici ladit do různé tématiky. Někoho potěší růžová, sladká nebo slaná varianta. Jiní se mohou těšit zvěcí, jako je třebanářadí, šperkya podobně.

2. Opilý ananas

Vděčný dárek pro dospělé. Bude vám stačit jen lahev lepšího alkoholu, bonboniéra Ferrero Rocher, lepidlo a papírové zelené listy. Na lahev nalepíte čokoládové kuličky a doprostřed umístíte listy. Vtu ránu vám vznikne velmi vtipný dárek, který zahřeje u srdce.

3. Plněné sklo

Toto je snad nejvděčnější dárek na přípravu. Vezmete nějakou slušnější sklenici svíčkem a nasypete do ní cokoliv, co uznáte za vhodné. Obsahem může být recept na bábovku (mouka, kakao a tak podobně), polévka nebo například jen sladké bonbony.

4. Čajový strom

Není nad to odpočinout si po pracovním dni u šálku horkého čaje. Pokud je někdo zvašich blízkých čajový milovník, vyrobte mu krásnou dekoraci plnou voňavé pohody. Takový dárek bude pod stromečkem opravdu originálním kouskem a navíc jistojistě pohladí každého po duši. Předáte mu totiž vlastnoručně vyrobený čajový set.

5. Ponožky à la cupcake

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří nemají vlásce měkké dárky, máme pro vás vychytávku.

Legendární a absolutně nejtypičtějším měkkýšovým dárkem jsou ponožky. Pro mnohé jsou spíše nutným zlem. Pokud víte, že máte ve své rodině někoho, kdo nutně ponožky potřebuje, zkuste znich udělat vtipné cupcaky. Stačí pořídit papírový kelímek, do kterého barevné ponožky naaranžujete. Stačí pak zabalit do průhledné fólie shezkou mašlí a originální dárek máte raz dva.


Přečtěte si také