návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vánoce se psem. 5 věcí, na co si dát pozor, ať si navzájem nezkazíte svátky

Vydáno: 08.11.2018
Vánoce se psem
Autor: istock.com Vánoce se psem
Než se nadějeme, přípravy na Vánoce budou v plném proudu. Pokud jste majitelem čtyřnohého mazlíčka, je dobré si dávat pozor na věci, které by mohly pejskovi ublížit.

reklama

Všichni pejskaři se zajisté shodnou, že Vánoce se čtyřnohou láskou nejsou žádná sranda. Oči a uši musíte mít stále ve střehu, abyste zabránili případné katastrofě, která samozřejmě číhá zpoza každého rohu a její pravděpodobnost se zvyšuje s neustávajícími pohyby vašeho miláčka.

Jak připravit dům na psa?

Jak připravit domov na psa? Těchto 5 věcí musíte udělat, než si přivedete zvíře domů

Patří pes do postele?

Patří pes do boudy na zahradu, nebo do postele? Máme pro vás seznam pro a proti!

Abyste předešli mrzutostem, které pejskové mohou způsobit, bylo by dobré udělat určitá opatření a identifikovat nástrahy, které by mohly zapříčinit nemalý problém.

1. Vánoční stromeček

Ozdobený stromeček je pro mazlíčky největší zlo. Pejsky přitahuje jako silný magnet, který je nenechá ani na moment v klidu. Třpytí se, hýbou se a voní. Odolat by přecei nezvládlo žádné zvířátko. Pokud máte psy dva, může se lehce stát, že stromeček porazí při dovádění.

Pejsci milují vánoční papíry.
Autor: istock.com Pejsci milují vánoční papíry.

Základ je tedy strom umístit do kouta místnosti, aby při pádu nic nezničil. Samozřejmě je dobré ho pevně upevnit kvalitním stojanem. S ozdobami bychom to neměli přehánět ve spodní části stromečku. Pes by je mohl vzít, rozkousat a poranit se.

2. Cukroví

Cukroví k Vánocům neodmyslitelně patří. Někdo si pochutná na tradičních receptech, jiní raději zdravější varianty. Ať preferujete cokoliv, měli byste si dát velký pozor, aby si váš čtyřnohý mazlíček také nedal do nosu. Naaranžované cukroví na konferenčním stolku není tedy nejlepší variantou. Snažte se upečenou dobrotu nechávat někde vysoko, aby na nií pejsek nedosáhl.

Cukroví není pro psy vhodné.
Autor: istock.com Cukroví není pro psy vhodné.

Psům může sladké způsobit vážné zdravotní problémy, které by mohly dopadnout špatně. Nikdo rozhodně nechce strávit Štědrý den u veterináře.

Co s mazlíčky na silvestra?

Máte doma psa? Rady, díky kterým zvládne hlasité oslavy a nezničí vám byt

Se psi se bydlí lépe než s lidmi

10 důvodů, proč je lepší bydlet se psem než s člověkem

3. Petardy

Po dobu Vánoc a silvestra bychom si měli dát výrazný pozor na venčení našich miláčků. Pokud jste zvyklí venčit psa bez vodítka, pro tentokrát byste možná měli udělat výjimku a pejska připnout. Pes má lépe vyvinutý sluch než my lidé. Jednoduše by se mohl praskajících petard leknout a zatoulat se. Statisticky je dokázáno, že nejvíce psů se zatoulá během silvestra.

Psi se petard bojí.
Autor: istock.com Psi se petard bojí.

4. Strava

Pozor na to, aby se váš pes nepřecpal dobrotami z vašeho talíře. Bramborový salát nebo například čokoláda nejsou to pravé ořechové a jak jsme již zmínili, mohl by mít velké zdravotní potíže. Zkuste pejskům upéct vlastní psí sušenky. Budou nadšeni a vy budete mít pocit, že je o nic nešidíte.

5. Pes jako vánoční dárek

Pejsek jako dárek může být problém.
Autor: istock.com Pejsek jako dárek může být problém.

V tomto případě by se nejlépe hodilo přísloví: „Dvakrát měř, jednou řež.“ Pejsek darovaný pod stromeček by měl být několikanásobně prodiskutovanou záležitost, se kterou jsou především dospělí lidé stoprocentně ztotožněni.

Nejvíce psů končí v útulcích po Štědrém dni, kdy si lidé neuvědomí, že starost o živou bytost není taková sranda.

Jak prostřít na vánoční večeři?

Jak prostřít na štědrovečerní večeři? Máme pro vás tu nejlepší inspiraci

Vánoce 2018

Jaké trendy ovládnou Vánoce 2018?

reklama

Článek je zařazen v: Vánoce , pes a vánoce , psí vánoce , psí faily , Vánoce se psem , stromeček , cukroví , pes , tipy

reklama

Přečtěte si také