reklama

Vánoce se psem. 5 věcí, na co si dát pozor, ať si navzájem nezkazíte svátky

maku-la@seznam.cz
8. listopadu 2018
Než se nadějeme, přípravy na Vánoce budou v plném proudu. Pokud jste majitelem čtyřnohého mazlíčka, je dobré si dávat pozor na věci, které by mohly pejskovi ublížit.
reklama

Všichni pejskaři se zajisté shodnou, že Vánoce se čtyřnohou láskou nejsou žádná sranda. Oči a uši musíte mít stále ve střehu, abyste zabránili případné katastrofě, která samozřejmě číhá zpoza každého rohu a její pravděpodobnost se zvyšuje sneustávajícími pohyby vašeho miláčka.

Abyste předešli mrzutostem, které pejskové mohou způsobit, bylo by dobré udělat určitá opatření a identifikovat nástrahy, které by mohly zapříčinit nemalý problém.

1. Vánoční stromeček

Ozdobený stromeček je pro mazlíčky největší zlo. Pejsky přitahuje jako silný magnet, který je nenechá ani na moment vklidu. Třpytí se, hýbou se a voní. Odolat by přecei nezvládlo žádné zvířátko. Pokud máte psy dva, může se lehce stát, že stromeček porazí při dovádění.

Základ je tedystrom umístitdo kouta místnosti, aby při pádu nic nezničil.Samozřejmě je dobré ho pevně upevnit kvalitním stojanem. Sozdobami bychom to neměli přehánět ve spodní části stromečku. Pes by je mohl vzít, rozkousat a poranit se.

2. Cukroví

Cukroví kVánocům neodmyslitelně patří. Někdo si pochutná na tradičních receptech, jiní raději zdravější varianty. Ať preferujete cokoliv, měli byste si dát velký pozor, aby si váš čtyřnohý mazlíček také nedal do nosu. Naaranžované cukroví na konferenčním stolku není tedy nejlepší variantou. Snažte se upečenou dobrotu nechávat někde vysoko, aby na nií pejsek nedosáhl.

Psům může sladké způsobit vážné zdravotní problémy, které by mohly dopadnout špatně. Nikdo rozhodně nechce strávit Štědrý den u veterináře.

3. Petardy

Po dobu Vánoc a silvestra bychom si měli dát výrazný pozor na venčení našich miláčků. Pokud jste zvyklí venčit psa bez vodítka, pro tentokrát byste možná měli udělat výjimku a pejska připnout. Pes má lépe vyvinutý sluch než my lidé. Jednoduše by se mohl praskajících petard leknout a zatoulat se. Statisticky je dokázáno, že nejvíce psů se zatoulá během silvestra.

4. Strava

Pozor na to, aby se váš pes nepřecpal dobrotami zvašeho talíře. Bramborový salát nebo například čokoláda nejsou to pravé ořechové a jak jsme již zmínili, mohl by mít velké zdravotní potíže. Zkuste pejskům upéct vlastní psí sušenky. Budou nadšeni a vy budete mít pocit, že je o nic nešidíte.

5. Pes jako vánoční dárek

Vtomto případě by se nejlépe hodilo přísloví: „Dvakrát měř, jednou řež.“ Pejsek darovaný pod stromeček by měl být několikanásobně prodiskutovanouzáležitost, se kterou jsou především dospělí lidé stoprocentně ztotožněni.

Nejvíce psů končí vútulcích po Štědrém dni, kdy si lidé neuvědomí, že starost o živou bytost není taková sranda.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama