Zahrada

31. července 2016 06:00

Markéta Zídková

Bylinky podle zvěrokruhu: Jaké bylinky jsou ideální pro vaše znamení

Bylinky podle zvěrokruhu: Jaké bylinky jsou ideální pro vaše znamení

Věřte tomu nebo ne, ale naše znamení nás hodně ovlivňuje.Proto je každý znás citlivý na něco jiného. Někdo trpí spíše na migrény, někdo na bolesti zad, každému tak pomůže spíše jiná bylinka.Která je ideální pro vaše znamení?

Kozoroh – Capricornus 22. prosince – 20. ledna

Tymián, přeslička a šalvějKozorohové se zpravidla těší dobrému zdraví, trápívá je ale pohybový aparát, proto je dobré, aby se udržovali vkondici a pravidelně sportovali. Kozorohové mívají i problémy spletí, kterou hyzdí rozšířené žilky. Na ty jim pomáhá odvar zpřesličky polní. Na angíny by měli užívat čaj ze šalvěje a tymiánu, lze přidat černý bez a sléz lesní.

Vodnář – Aquarius 21. ledna – 19. února

Majoránka, meduňka, kozlík, jmelíVodnáři jsou citliví na problémy s játry a trávícím systémem obecně. Na trávení pomáhá majoránkový čaj. Při nervovém vyčerpání, nespavosti a úzkosti je skvělý kozlík lékařský, stejně tak jim pomůže i meduňka. Vodnáři mívají i problémy s křečemi v lýtkách a křečovými žilami, na to je dobrý výtažek ze jmelí.

Ryby – Pisces 20. únor – 20. březen

Máta, podběl, anýzRyby lehce podléhají stresu a z toho pramení většina jejich problémů. Na nervy pomůže hrneček čaje z hlohu. Látky v hlohu zlepšují průtok krve v cévách vyživujících srdce, a tím napomáhají k optimálnímu fungování srdečního svalu. Stres si řada lidí „žere“ v sobě, a tak ryby trpí na potíže s játry a slinivkou. Trávení zklidní máta peprná. Proti nachlazení pomůže rybám anýz a podběl.

Beran – Aries 21. března – 20. dubna

Černý bez, kopřiva, chmelNemoci by se měly vyležet, to ale berani neumí. Nedokáží v klidu odpočívat. Z toho si pak odnášejí bolesti hlavy, možná i proto, že mají v povaze jít hlavou proti zdi. Trápí je i nespavost a i nervozita. Proto je pro ně dobrý chmel. Chmelové šišky můžete zalít horkou vodou a připravit si z nich čaj nebo si je zašít do pytlíčku a dát si je pod polštář. Látky obsažené v chmelu povzbuzují tvorbu žaludečních šťáv a tím i chuť k jídlu, na organismus působí mírně močopudně a uklidňují stavy podrážděnosti. Tlumivý účinek se využívá při nespavosti. Černý bez pomůže při nachlazení.

Býk – Taurus 21. dubna – 20. května

Artyčok, mateřídouška, jitrocel, podbělBýci jsou silní a netrpí zdravotními problémy, jelikož však mají problém se střídmostí, mívají lidé narození v tomto znamení problém s trávením. Pro Býky je dobrý na trávení odvar z artyčoku, mateřídoušky. Býci také trpí častými angínami a bolestmi v krku, na to jim pomáhá jitrocel anebo i podběl.

Blíženci – Gemini 21. května – 21. června

Kozlík lékařský, meduňka, lněné semínkoBlíženci jsou nerváci, nervy mají na pochodu. Ty skvěle Blížencům zklidní meduňka a kozlík lékařský. Trápí je dýchací obtíže, při kašli by Blíženci měli popíjet odvar ze lněného semínka, můžete doplnit citronem a trochou medu.

Rak – Cancer 22.června – 22. července

Zázvor, puškvorec, jasmín, meduňkaRaci jsou empatičtí, citliví jedinci, které proto často trápí žaludek a zažívání. Starší Raci trpívají na vysoký tlak, Račice na hormonální nerovnováhu. Na zažívání se Rakům doporučuje čaj ze zázvoru, puškvorce a jasmínu s meduňkou. Zázvor také pomůže rozpohybovat metabolismu, který se Rakům často s věkem zpomaluje a proto mívají problémy s nadváhou.

Lev – Leo 23. července – 22. srpna

Třezalka, heřmánek, měsíček, petržel, bazalkaNejcitlivějším orgánem Lva je srdce, což souvisí i s tím, že Lvi nedokáží odpočívat. Díky odpočinku předejdou problémům s játry a žlučníkem, které jsou citlivé na stres. Na vysoký tlak, který Lvy ohrožuje, je dobrá arnika, heřmánek i třezalka. V jídle Lva potěší byliny hořké chuti, jako jsou třeba petržel, bazalka, kardamom a koriandr.

Panna – Virgo 23. srpna – 22. září

Majoránka, sléz, anýz, levandulePanny trpí stresem a nervozitou, přitom jejich trávicí systém je velmi citlivý, a tak se na něm stres o to více podepisuje. Proto by si Panny měly dávat pozor na stres i na to, co jedí. Dobrému trávení napomáhají anýz a sléz. Stres a napětí u Panny vyřeší čaj z majoránky nebo uklidňující levandule

Váhy – Libra 23. září – 22. října

Mateřídouška, meduňka, bříza, zlatobýlVáhy mívají potíže s onemocněním ledvin a močového měchýře. Při těchto potížích je vhodné popíjet urologické čaje, například břízu nebo zlatobýl. Váhy jsou nerozhodné, z toho pramení jejich nervozita nebo až bolesti hlavy. Při stresu a pracovním vytížení pomůže mateřídouška nebo meduňka.

Štír – Scorpio 23. října – 21. listopadu

Meduňka, vřes, česnek, ostružinové listí a pelyněkI Štíři často žijí v napětí a tak jim hrozí vysoký tlak. Na ten je pro Štíry dobrý česnek, na zklidnění pak meduňka. Vřes pomáhá při onemocnění ledvin, nemocech močových cest, zvětšení prostaty, průjmech, křečích, kolikách, nemocech jater, žlučníku, dně, artritidě, poruchách spánku, respiračních obtížích a kašli. Vhodnými bylinami pro Štíra jsou i ostružinové listí a pelyněk.

Střelec – Sagittarius 22. listopadu – 21. prosince

Čekanka, pampeliška, maceškaStřelci by si měli dát pozor hlavně na trávení a játra. Střelci se rádi přejídají, z čehož plynou jejich problémy. Pro Střelce je vhodný odvar z macešky. Zrychluje metabolismus a navíc zbaví pocitu přeplněného žaludku, pomáhá i pampeliška, ze které lze připravit čaj nebo její mladé listy přidat do salátů. Na posílení jater je pro Střelce dobrá čekanka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také