Zahrada

11. dubna 2014 06:10

Iva Kropáčková

Dejte vysloužilým věcem druhou šanci! V zahradě udělají parádu!

Máte doma také „poklady“, které je vám líto vyhodit, a přitom víte, že je ke svému účelu už nevyužijete? Najděte jim nové uplatnění. Vytvořte z nich vlastní originální zahradní dekorace, které nikdo jiný nemá.

Půda, kůlna, garáž, sklep, kredenc po babičce. To jsou ta správná místa, kde na svůj nový „život“ čekají zajímavé kousky vybavení. Ale nejen na těchto místech se ukrývají cenné (i méně cenné) skvosty. Každý má doma „něco“, nějakou věc, se kterou se nedokáže jednoduše rozloučit a odmítá ji vyhodit na smetiště.

Staré kamarády nehodíme do smetíUrčité kousky ve vás mohou zanechávat milou vzpomínku nebo prostě jen máte pocit, že se ještě můžou někdy hodit. Pokud vážně nemáte to srdce vyhodit už druhou sadu ojetých pneumatik, zrezlou židli nebo staré boty po dědečkovi, s klidným srdcem si je nechte. Opravdu. Ale dopřejte starým vysloužilým věcem nové místo i funkci. Obruste je a dejte jim třeba novou barvu nebo je klidně nechte tak, jak jsou. O to krásnější zákoutí, někdy s kapkou nostalgie, budou vytvářet.

Nemusíte kupovat nové věci, když můžete využít vaše staré (zdánlivě) nepotřebné.

Ušetříte nejen přírodu, ale i peníze. Stačí jen chvilka času a trocha fantazie. Osobitá, originální a přitom funkční zahrada vám bude tím správným zadostiučiněním. Nějakou dobu takto poslouží ještě staré kolo, boty, ideální jsou palety, které když natřete, poslouží nejen jako police na kytky, ale i jako zahradní nábytek. Ocení je nejen ti, kteří mají rádi venkovský retro styl, ale dobře se hodí i do moderní zahrady.

Inspiraci najdete na fotografiích...uvidíte, že využít se dá téměř vše, jen to chce vkusně zakomponovat do stávající zahrady.

Sledujte nás i na Facebooku na Prima Living.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také