Zahrada

1. ledna 2016 05:03

Markéta Zídková

Finanční horoskop na rok 2016: Jak na tom budete letos s penězi?

Člověk nežije pro peníze, ale dostatek financí přispívá k spokojenému životu.

Znáte to, někdy se vám vše daří a i peněz je dost, a pak přichází jedna pohroma za druhou včetně nenadálých výdajů. Podívejte se, co k tomu pro rok 2016 říkají hvězdy. Najděte si podle svého znamení zvěrokruhu, co vás ohledně financí čeká v novém roce.

Kozoroh – Capricornus

22. prosince – 20. ledna

Zemní znamení, planeta Saturn

Důležitá data pro vás na rok 2016: 22. 2., 14. 4., 2. 10., 25. 12.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: leden

Nepříznivý měsíc pro rok 2016:Říjen – tento měsíc bude lépe, když nebudete nic zásadního řešit a podpisovat. Ovládne vás pocit, že je vše proti vám – a ono to tak i bude vypadat.

Peníze

Vaše finanční situace by se měla zlepšit. Zlepšení by mělo být však postupné a začátkem léta už to i znatelně pocítíte. V létě budete cestovat a dovolenou si užijete v dobré náladě. Postupem času se objeví i finančně zajímavé nabídky, ale vy je nepřijmete, protože to není práce, která by vás naplňovala. Vaše finance se stabilizují až na konci roku, a dokonce našetříte i nějaké peníze a můžete i více utrácet.

Vodnář – Aquarius

21. ledna – 19. února

Vzdušné znamení, planeta Uran

Důležitá data pro vás na rok 2016: 8. 2., 4. 6., 29. 9., 30. 10.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: listopad

Nepříznivý měsíc pro rok 2016:Květen – budete se snažit posunout věci vpřed, ale nic se vám nepodaří změnit. Nechte všemu volný průběh.

Peníze

Stagnace přichází i ve spojitosti s vašimi financemi. Peníze vám chybět nebudou, ale už jich nebude tolik jako jiné roky. Lepší je šetřit a moc neutrácet, aspoň první půlku roku. Po létě už by se vše mělo změnit a celá situace se vyjasní. Peníze začnou přicházet pomalu, ale znovu se objeví a postupně porostou. Podzim už bude finančně stabilní, ale stále vás bude obcházet riziko ztrát, tak dobře promyslete, kam peníze investujete. Konec roku uzavřete už i s finanční rezervou a pocitem, že se vše dalo zvládnout.

Ryby – Pisces

20. únor – 20. březen

Vodní znamení, planeta Neptun

Důležitá data pro vás na rok 2016: 9. 1., 27. 4., 26. 5., 24. 11.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: červenec

Nepříznivý měsíc pro rok 2016:Květen – cítíte se osamoceni a to vás tíží, nemáte rádi samotu. Nebojte se, je to jen dočasné.

Peníze

Finance se vás během roku budou držet. Dokonce vás čeká zaplacení většiny dluhů, co máte, a můžete i nějaké peníze ušetřit. V prvních třech měsících možná dostanete neplánované odměny nebo se vám podaří vyhrát nějaké peníze sázením. V druhé půlce roku už sázení ale nechte a chovejte se skromněji. Kolem peněz se bude točit celý váš velice finančně úspěšný rok.

Beran – Aries

21. března – 20. dubna

Ohnivé znamení, planeta Mars

Důležitá data pro vás na rok 2016: 22. 2., 2. 7., 9. 10., 25. 12.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: říjen

Nepříznivý měsíc pro rok 2016:Březen – znamení Ryb se pokuste vyhnout, nepřinesou vám nic dobrého ani v práci ani v lásce.

Peníze

Vaše peníze se na začátku roku začnou hýbat. Možná zrušíte nějaké spoření nebo vše, co máte uloženo, dáte na jiný účet. Prostě začnete se svými penězi něco dělat a přesouvat je. Na jaře se vám bude finančně velice dobře dařit. Žádné strádání. A nakonec zjistíte, že máte opravdu dostatek peněz na vše, co potřebujete. V létě buďte obezřetní, protože můžete přijít o peníze, což hrozí až do konce roku. Může dojít k náhlým ztrátám a nešťastným investicím. Finančně na tom ale budete celkově dobře, jen více přemýšlejte, kam investujete.

Býk – Taurus

21. dubna – 20. května

Zemní znamení, planeta Venuše

Důležitá data pro vás na rok 2016: 2. 3., 1. 6., 19. 9., 5. 11.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: únor

Nepříznivý měsíc pro rok 2016:Červen – boj ve všech oblastech, nejvíce ve vašem partnerství. Budete bojovat i sami se sebou.

Peníze

Finanční stabilitu vám přinese jak začátek roku, tak celý další půlrok. Bude se vám dobře dařit a můžete i utrácet víc než jiné roky. S pracovním úspěchem vám finance přinesou i pocit jistoty. Možná ta jistota bude tak velká, že úplně zapomene být obezřetní. Nikomu nepůjčujte peníze, hlavně ne na konci roku, jinak se vaše finanční situace radikálně zhorší. Peníze totiž na konci roku budete potřebovat kvůli koupi nějaké nemovitosti nebo něčeho hodnotnějšího. Finance se k vám budou celý rok vracet.

Blíženci – Gemini

21. května – 21. června

Vzdušné znamení, planeta Merkur

Důležitá data pro vás na rok 2016: 9. 1., 15. 5., 13. 8., 4. 10.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: duben

Nepříznivý měsíc pro rok 2016:Červen – pozor na ztrátu něčeho, co je důležité a může být pro vás nepříjemné.

Peníze

Finance u vás budou trochu jako na rozbouřené lodi. Na začátku roku budete mít pocit, že si k vám finance nemůžou najít cestu. Na jaře už se vaše finanční situace zlepší a užijete si hojnosti. Nesmíte však riskovat a být impulzivní ve finančních transakcích, protože vám hrozí finanční ztráty. Na druhou stranu vás tento rok může potkat i finanční zhodnocení. To vše bude ke konci roku. Rok uzavřete už s finanční jistotou a dovolíte si i nákup drahých dárků.

Rak – Cancer

22.června – 22. července

Vodní znamení, planeta Luna

Důležitá data pro vás na rok 2016: 31. 1., 1. 5., 23. 7., 7. 11.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: duben

Nepříznivý měsíc pro rok 2016:Listopad – zaměříte se na boj místo na úspěch a to vás stáhne zpět.

Peníze

Peníze vám tento rok půjdou do kapsy samy od sebe. Už na začátku roku se vám bude finančně velice dobře dařit. Vše, co uděláte ve spojitosti s financemi, bude úspěšné. Myslete i na dlouhodobé investice, protože vám finance zůstávají ležet doma ladem. Tyto investice se vám vyplatí a zúročí. Díky dobré platební morálce si zajistíte finanční svobodu, která se vám líbí. Jediné, co by vás mohlo ohrozit, je zbytečné riskování. Nikomu peníze nedávejte bez předchozí analýzy trhu a investic. Ta finanční svoboda stojí za menší trpělivost.

Lev – Leo

23. července – 22. srpna

Ohnivé znamení, planeta Slunce

Důležitá data pro vás na rok 2016: 1. 1., 30. 3., 5. 7., 11. 12.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: červen

Nepříznivý měsíc 2016:Listopad – je nutné si určit priority a uvědomit si, co opravdu chcete, jinak o vše můžete přijít.

Peníze

O peníze si nemusíte dělat starost. Budete jich mít hojnost a budou k vám proudit tak, jak jste si nikdy ani nedokázali představit. Zažijete pocit finanční svobody a taky se za to náležitě oceníte. Jen buďte opatrní v utrácení. Víte, že vám to jde lépe než šetření, a na konci roku by vám zase peníze mohly chybět. Nakupovat můžete v létě, to bude vhodné období na výhodné nákupy. S koncem léta už začněte šetřit na Vánoce a dávejte si něco stranou. Pokud to vydržíte, budete na konci roku v plusu a možná se vám podaří zaplatit si úžasného silvestra v Karibiku nebo na místě, které jste chtěli vždycky navštívit.

Panna – Virgo

23. srpna – 22. září

Živel země, planeta Merkur

Důležitá data pro vás na rok 2016: 13. 3., 4. 6., 29. 11., 2. 12.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: únor

Nepříznivý měsíc 2016:Duben – snažíte se s někým manipulovat a to se vám nevyplatí, nastaví to před vás samé překážky.

Peníze

Spolu s pracovním úspěchem se vám bude dařit i s financemi a to vás uklidní. Konečně budete moci odložit vaše letité existenční obavy a uleví se vám. Můžete si dovolit i větší útraty a váš finanční rozpočet to nezatíží. Jste spíše spořiví než marnotratní, a tak moc neutrácíte. Zajeďte si ale na hezkou dovolenou, zasloužíte si ji za ty roky dřiny a odříkání. Finance vám budou proudit celoročně a na konci roku si užijete radost z bohatých Vánoc a krásného silvestra s celou rodinou.

Váhy – Libra

23. září – 22. října

Vzdušné znamení, planeta Venuše

Důležitá data pro vás na rok 2016: 4. 1., 27. 2., 18. 3., 7. 12.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: červenec

Nepříznivý měsíc pro rok 2016:Srpen – přemýšlejte, co je pro vás stabilita a jistota. Tento měsíc jí možná můžete začít ztrácet.

Peníze

Máte v plánu cestovat, což vás bude stát dost peněz, ale vy je okážete vydělat. Jen si rozmyslete, která cesta je pro vás nejlepší, kterou preferujete, a ty ostatní plánujte postupně, protože by vám peníze mohly dojít. Práce vám poskytne velice dobrou finanční jistotu, a dokonce máte i nějaké peníze našetřené. Tento rok budete ve finančním klidu a můžete na podzim i přemýšlet o rekonstrukci bytu nebo domu, případně o koupi nového auta. Jen si vše dobře promyslete a kupujte věci postupně.

Štír – Scorpio

23. října – 21. listopadu

Vodní znamení, planeta Pluto

Důležitá data pro vás na rok 2016: 3. 3., 17. 5., 28. 8., 18. 11.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: prosinec

Nepříznivý měsíc pro rok 2016:Duben – je čas posunout se dál a nikdo vás nemůže blokovat vlastní stagnací.

Peníze

O finance se letošní rok vůbec nemusíte obávat. Vyděláte je stejně snadno, jako se vám daří v práci. Dovolíte si i zajet několikrát za rok na dovolenou. Možná si koupíte také něco nového domů nebo se v létě pustíte do rekonstrukce bytu. Změníte tak náhled na peníze a postavíte to vše na pevné základy, které vám přinesou finanční svobodu a klid. To, jak jste pilně pracovali vloni, se vám vrátí hned na začátku roku, kdy pocítíte, co to je finanční ráj. Na jaře se vše urychlí a přijde radost. Na podzim se objeví menší překážky, ale zvládnete je úplně v klidu a na konci roku už zase budete prožívat klid a pohodu.

Střelec – Sagittarius

22. listopadu – 21. prosince

Ohnivé znamení, planeta Jupiter

Důležitá data pro vás na rok 2016: 7. 6., 28. 8., 9. 10., 11. 11.

Váš šťastný měsíc pro rok 2016: březen

Nepříznivý měsíc pro rok 2016:Únor – můžete přijít o něco drahého nebo se vám nepodaří něco dokončit v práci. Vše si dobře rozmyslete.

Peníze

Letos se snažte šetřit. Situace kolem peněz nebude tak růžová jako byla v minulých letech. Nezůstanete bez peněz, ale musíte se víc snažit, pak se peníze přikutálejí. Občas se objeví i nenadálý výdaj, který vás překvapí. Více výdajů vás sice hodně zatíží, ale i tak to zvládnete. Snažte se šetřit a zbytečně neutrácet. Na konci roku už bude lépe a uleví se vám.

(mar)


Přečtěte si také