reklama

Hledáte dokonalou potravinu? Zkuste konopná semínka

zidkovm
20. února 2016
Zobněte si před mejdanem.
reklama

Patří do kategorie takzvaných superpotravin, ale mnozí je staví na absolutní vrchol. Důvodem je jejich nutriční hodnota – polévková lžíce konopných semínek totiž pokryje minimální denní dávku živin, kterou by měl přijmout dospělý jedinec.

Na úvod je nutno podotknout, že řeč bude o semínkách z technického konopí, které neobsahuje THC. Pro omamné látky se pěstuje už na pohled odlišné konopí indické, takže z konopných produktů, se kterými se našem trhu v poslední době doslova roztrhl pytel, opravdu nemusíte mít strach. Právě naopak, pokud jde o zdravé stravování, konopná semínka do jídelníčku stoprocentně patří. Navíc neobsahují lepek, takže jsou vhodná i pro ty, kteří dodržují bezlepkovou dietu.

Zázračné složení

Malá semínka konopí jsou vůbec nejlepším zdrojem esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6. Ty jsou v nich namíchány v poměru 1:3, což je pro lidské tělo a jeho správné fungování naprosto ideální. Důležitý je i obsah bílkovin se všemi esenciálními aminokyselinami, které bychom měli tělu dodávat vyváženou stravou. Z konopných semínek načerpáte také vitamín E, C a A a vitamíny skupiny B a řadu minerálních látek, zejména hořčík, železo, fosfor, draslík, vápník, zinek, jód, chrom nebo stříbro.

Zobněte si před mejdanem

Pravidelnou konzumací konopných semínek posílíte imunitní systém, doplníte energii, omladíte pleť a zlepšíte celkovou kvalitu pokožky i vlasů. Odborníci semínka doporučují při nemocech srdce a oběhového systému, lupénce, ekzémech, revmatizmu, onemocnění dýchacích cest, menstruačních problémech nebo chudokrevnosti. Díky látkám, které obsahují, jsou semínka vhodným doplňkem stravy pro pacienty s rakovinou, AIDS, roztroušenou sklerózou či Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou. Hrstku konopných semínek nezapomeňte sníst několik hodin před plánovanou konzumací alkoholu. Konopný tuk zpomalí vstřebávání alkoholu v krvi a vitamín B vám pomůže být rychleji fit.

Zdravá lahůdka

Konopná semínka bez problémů seženete v prodejnách se zdravou výživou. K dispozici jsou semínka neloupaná, které je lepší před konzumací namočit nebo namlít, ideální jsou samozřejmě k nakličování nebo k výrobě konopného mléka. Opravdovou lahůdkou vhodnou k přímé konzumaci jsou semínka loupaná – mohou se přidávat téměř do čehokoli, výborné jsou do kaší, müsli, pomazánek, salátů, dokonce i do omáček nebo do pesta. K dostání je také konopná mouka a konopný olej, který je výborný ve studené kuchyni, ale i jako zkrášlující prostředek pro tělo a vlasy.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: jídlonemockonopí
reklama