reklama

Jablečný ocet dokáže štěpit tuky i zvýšit imunitu. Je to hotový elixír mládí

zidkovm
7. března 2016
Jablečný ocet je elixírem života.
reklama

Kdo chce být zdravý, měl by každý den sníst alespoň jedno jablko. Toto na první pohled obyčejné ovoce v sobě má tolik prospěšných vitamínů, minerálů, antioxidantů, nerozpustné vlákniny – pektinu, že napomáhá správnému trávení, štěpení tuků, a dokonce dokáže tělo zbavovat parazitů a neutralizovat účinky radioaktivního záření.

Z čerstvých rozdrcených jablek, která se pak nechají kvasit, se vyrábí jablečný ocet, jenž je označován za zázračný elixír mládí, zdraví a štíhlosti. Kromě prospěšných látek z jablek má totiž také antibakteriální a antimykotické účinky a má přirozeně vysoký obsah fosforu, hořčíku, draslíku a vápníku. Ničí v těle patogenní bakterie a viry, napomáhá dobrému trávení a podporuje štěpení tuků. To z něj činí skvělý doplněk při hubnutí a cestě ke štíhlé linii. Při pravidelném užívání také dochází k posílení imunity organismu.

Ideální je vybírat jablečný ocet vyrobený z celých jablek, bez chemického zpracování, bez stabilizátorů a neodfiltrovaný. Na co všechno ho můžete použít?

Na zahlenění

Máte pocit, že na vás už zase něco leze? Nemůžete se zbavit rýmy nebo kašle? Uvařte si horký čaj a do něj nalijte trochu jablečného octa. Ten díky svým antibakteriálním účinkům ředí hleny a pomáhá tělu se jich zbavovat.

Získejte energii

Cítíte se leniví a nejraději byste zalezli do postele? Kopněte do sebe panáka jablečného octa. Možná to sice nechutná nejlépe, ale ocet pomáhá regulovat pH v těle, což vede k přirozenému zvýšení energie.

Pro bolavé nohy

Jsou-li vaše chodidla celá bolavá po namáhavém dni, dopřejte jim domácí lázeň v horkém jablečném octu. Ten zklidní bolavé svaly, ale také snižuje otoky a zjemňuje pokožku.

Lepší trávení

Může se zdát divné bojovat s bolavým žaludkem octem, ale lžička jablečného octa smíchaná se sklenicí studené vody pomáhá lépe trávit jídlo a redukovat pálení žáhy a dalších příznaků špatného zažívání.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: jablkoocettráveníimunní systém
reklama