Zahrada

4. srpna 2014 04:47

Markéta Zídková

Jak si vybrat solární sprchu

Ušetřete se solární zahradní sprchou.

Jednoduchá konstrukce využívá stojanu sprchy jako zásobníku na vodu. Ta se po dvou hodinách na slunci ohřeje na 60 °C. Ovládáním baterie se voda směšuje se studenou vodou z přívodu a poté titěrná sprcha vydá na 60 l třicetistupňové vody. To vystačí na tři pětiminutové sprchy po sobě. Díky tomu, že venkovní sprcha nedává šoky studenou vodou, snášejí takovou očistu i psi. Venkovní sprcha také pomáhá předejít nepořádku, který po sobě osprchované zvíře v domácnosti zanechává. Rezervoár ve spodní části sprchy je připojen k rozvodu vody.

Podle zákazníků, kteří své zkušenosti popsali ve fórech e-shopů se občas stává, že po vypnutí čerpadla voda vyteče zpět do studny a pak je třeba ohřívat poloprázdný zásobník. Tomu lze předejít s pomocí uzavírací rychlospojky vsazené mezi sprchu a čerpadlo.

Nejjednodušší solární sprchy jsou ty kempové. Černý plastový vak s vodou zavěšený na větev se obejde bez vodovodní baterie i bez čerpadla. Pokud se pro něj rozhodnete, volte raději menší verzi na 20 litrů, protože pytel naplněný dvojnásobným množstvím vody se zavěšuje jen velmi obtížně.

Nejjednodušší cestou k solární sprše je na větvi zavěšený černý plastový vak s vodou , Foto: www.mec.ca

(dh)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky sprcha čerpadlo

Přečtěte si také