Zahrada

25. června 2014 04:50

Markéta Zídková

Ideální povrch kolem bazénu? Je z čeho vybírat

Kámen, dlažba, kamínky, dřevo a také kompoziční materiály – to vše se hodí na povrch kolem bazénu.

Možná jste řešili především vlastní výběr bazénu, ale minimálně po první sezoně jste pochopili, že nelze podcenit ani bezprostřední okolí vodní plochy. Právě to rozhoduje o pohodlném koupání u vás doma na zahradě. Jde o to, aby plocha okolo bazénu byla bezpečná, příliš se nerozehřála, neklouzala, něco vydržela a také nějak vypadala.

Můžete zde nechat pouze trávu, ale záhy zjistíte, že tak nanosíte do bazénu spoustu nečistot. Takže budete hledat dál.

Krásně vypadá kámen i dlažba – u kamene můžete volit drsný povrch, aby neklouzal, dlažbu stejně tak s protiskluzovou úpravou. Na trhu najdete mraky prodejců, můžete vybírat z opravdu široké nabídky českých i zahraničních kamenů i dlažeb. Nabízí se také kámen umělý. Nevýhodou obou materiálů je to, že se ale rozehřejí a mohou pálit do bosých chodidel.

Dalším použitelným materiálem je dřevo, které krásně vypadá, na slunci se nerozpálí tak jako dlažba a je příjemné na dotek. Dřevo se dobře udržuje, rychle vyschne po dešti, ale musí se udržovat.

Další možností jsou směsi kamínků, které vypadají přirozeně, přitom se dobře udržují. Jsou to bezespárové povrchy tvořené směsí přírodních kamínků a speciálního pojiva, například pryskyřice.

Příkladem takového povrchu je systém TopStone, který k vašemu bazénu dodá říční kamínky od Dunaje. Zvolit si můžete také luxusnější variantu z drceného italského mramoru v mnoha barvách.

Další možností jsou kompozitní materiály z PVC – jakési skládačky, jako je například systém od společnosti Inoutic.

Twinson v sobě spojuje odolnost a trvanlivost PVC s hřejivým pocitem dřeva. Je také recyklovatelný, voděvzdorný, nekroutí se ani se neštěpí. Co ale asi oceníte nejvíce, je rychlost, s jakou z něho můžete vytvořit povrch kolem bazénu. Kolem něho se nejlépe hodí desky Twinson Massive – variabilní masivní, které jsou díky své flexibilitě určeny k obložení bazénů. Desky Twinson se nabízejí v osmi barvách.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také