Zahrada

31. srpna 2016 06:00

Markéta Zídková

Jezte pravidelně ostružiny. Dodají vám energii

Jezte pravidelně ostružiny. Dodají vám energii

Plus 14 dalších jídel, která když budete jíst, tak to nabudí váš milostný život. Každý vztah je zpočátku plný jiskření, to ale časem začne logicky vyprchávat. Když ktomu přidáte množství práce, stres se stěhováním nebo časem nevyspání smalými dětmi, může jít celý vztah do háje. Ne nadarmo se ale říká, že láska prochází žaludkem – a nejenom proto, že žena muži (nebo muž ženě) dobře navaří. Prostě jiskru do svého milostného života můžete vrátit díky jídlu, které konzumujete. Tady je15 potravin, které vám dodají energii a vášeň. Každý ví, že čokoláda nebo ústřice jsou afrodiziakum, ale čokoláda je kalorická a ústřice drahé. Existují mnohem dostupnější zdravější potraviny.

Ostružiny

Může za to zinek, který příznivě ovlivňuje sexuální výkonnost a který je právě ve velkém množství obsažen v zrníčkách těchto plodů. Ostatně veškeré drobné ovoce jako maliny, rybíz, borůvky fungují díky zinku a antioxidantům jako afrodiziakum.

Piniové oříšky

Aby se člověk cítil dobře, potřebuje, aby mu dobře proudila krev v žilách. Piniové oříšky obsahují aminokyselinu arginin, která mimo jiné rozšiřuje cévy. (Arginin používají jako doplněk i kulturisti pro lepší prokrvení svalů.) V těle se arginin metabolizuje v oxid dusnatý, který je součástí řady přípravků na podporu erekce. Takže pesto, které obsahuje piniové oříšky, je ideální součást večeře.

Brokolice

Brokolici lidé milují, nebo nenávidí. Pokud patříte kjejím milovníkům, tak to je dobře. Brokolice je nadupaná vitaminem C, který zvyšuje libido u žen.

Losos

Kdo by nemiloval lososa, ale málokoho napadne, že je i skvělý pro milostný život. Omega-3 nenasycené mastné kyseliny jsou skvělé pro mozek. A ten je hlavním sexuálním orgánem u žen. Omega-3 kyseliny také ovlivňují hladinu dopaminu v těle, který může za to, že se cítíme dobře.

Sladké brambory

Sladké brambory jsou plné draslíku, který snižuje krevní tlak. Právě vysoký krevní tlak je nepřítelem sexuálního života u mužů, protože způsobuje problémy s erekcí. A ostatně i ženy by se měly vysokého tlaku vyvarovat.

Chili papričky

Ostré jídlo člověka dokáže pěkně rozpálit. Může za to alkaloid kapsaicin, který zvyšuje srdeční tep a hladinu endorfinů v krvi, díky čemuž má člověk dobrou náladu.

Vajíčka

Vajíčka jsou nabušená lehce stravitelnou energií, díky které člověk bude hravě aktivní. Kdysi byla na indexu kvůli cholesterolu, dnes už je výživáři vzali zase na milost. Vajíčka jsou bohatá na aminokyseliny, které zlepšují srdeční činnost i erekci.

Steak

Červené maso (zejména býložravců) je plné zinku, který zvyšuje hladinu testosteronu v těle jak u mužů tak u žen. Naopak snižuje produkci hormonu prolaktinu, který může omezit sexuální touhu. (Na zinek jsou bohaté i ústřice, které jsou známým afrodiziakem).

Fíky

Podle legendy milovala fíky Kleopatra, sexuální symbol starověku. A staří Řekové si je také spojovali s plodností. A to právem. Fíky jsou bohaté na vápník, zinek, železo a draslík a bohaté na vitaminy.

Chřest

Možná si chřest nespojujete se sexualitou, ale tato jarní zelenina je bohatá na kyselinu listovou, což je jeden z vitaminů B, který pomáhá tělu produkovat hormon histamin, který mimo jiné má za úkol rozšířit cévy a zlepšit jejich průchodnost. Možná máte histamin spojený s alergiemi (alergické realci se podávají antihistamika), ale tento hormon také zvyšuje sexuální libido u mužů i žen.

Mandle

I mandle jsou starověkým symbolem plodnosti. A ne nadarmo. Stejně jako losos i mandle jsou plné omega-3 mastných kyselin, selenu a zinku. Ano opět zinku, který funguje jako afrodiziakum, selen je naopak důležitý pro dobrou plodnost. Takže pokud chcete zplodit potomka, čokoláda s mandlemi je prostě lék!

Červená řepa

Spolu s mandlemi a fíky patří červená řepa mezi starověká afrodiziaka. Červená řepa obsahuje minerál bor, který se podílí na produkci pohlavních hormonů a také tryptofanu, který zlepšuje náladu (tlumí deprese a úzkost).

Rukola (roketa)

Byla oblíbená už u starých Římanů nejen díky své výrazné, nahořklé chuti. Rukola je plná vitamínů a minerálů, ódy na její afrodiziakální účinky pěl už básník Vergilius, naopak ve středověku bylo zakázáno pěstovat ji v klášterních zahradách.

Ženšen pravý

Ženšen je považovaný za zázračný lék čínské medicíny, kromě jeho blahodárných účinků na všechny možné neduhy se ale zjistilo, že dokáže povzbudit i sexuální touhu. Ukázala to studie univerzity University of Hawai. 68 procent jejich účastníků po měsíci denního užívání ženšenu prohlásilo, že se zlepšil jejich sexuální život.

Meloun

Meloun je nejenom skvělá lahůdka (abychom se vyhnuli sporu, zda je ovoce nebo zelenina), ale je skvělý na zlepšení krevního oběhu díky aminokyselině L-Citrulin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také