Keramické doplňky dokážou proměnit zahradu v pohádkový prostor plný překvapení

Někteří lidé je přímo milují a druzí nesnášejí… Jedni je považují za kouzelné doplňky zahrad, druhým připadají kýčovité a tvrdí, že keramické doplňky na zahradu nepatří. Ukážeme vám, že keramika, vybíraná s citem může zahradu krásně doplnit a ozvláštnit.

Představujete si pod pojmem „zahradní keramika“ pouze květináče nebo tradiční trpaslíky? Pak budete možná hodně překvapeni…

Nenápadná krása

Především stinné kouty zahrady, které bývají porostlé kapradinami a bohyškami, můžou působit někdy až smutně. Podobné keramické květiny plné fantazie, ale vumírněné barevnosti se sem budou náramně hodit.

Inspirováno přírodou

Výborným nápadem jsou i keramické klasy travin či nerozvité listy kapradin, které rostliny citlivě doplní, ale zároveň se nebudou snažit, strhnout na sebe všechnu pozornost.

Hra barev a tvarů

Přesným opakem jsou pestře barevné keramické sloupky. Všimnete si jich na první pohled a zahradu by měly začít zdobit až ve chvíli, kdy se většina barevných květů zpřírody začíná vytrácet, nebo naopak vpředjaří, před rozkvětem.

Tón vtónu

Pokud jste nadšenými zastánci barevné zahradní keramiky, zkuste si vytvořit podobné, barevně vyladěné zákoutí, které je zase úsporné co do tvarů.

Podobné barevné kreace můžete vytvářet i vkvětinovém truhlíku či velkém květináči.

Ptačí zahrada

Kouzelní ptáčci zbarevné keramiky snad také nikoho neurazí. Vzáhonech jim to bude určitě slušet po celý rok, stačí si jen citlivě pohrát sbarevnou kombinací figurek a květin na záhonech.

Pro ptáčky i hmyz

Velké keramické misky ve tvaru květů nejsou jen krásné, ale i velmi praktické. Mohou sloužit jako pítka nebo krmítka pro ptáky.

Pro pobavení dětí i kolemjdoucích

Keramický ufoun už patří do kategorie pro odvážné. Ale pokud máte rádi humor a vtip i na zahradě, není důvod, proč byste si ho neměli pořizovat.


Přečtěte si také