Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zahrada

Klíčky jsou zázrak. Stačí minuta denně a za 3 dny máte vitaminovou bombu

Čerstvá zahrada z klíčků ve vaší kuchyni.
Vydáno: 14.04.2016
Stačí minuta denně a máte vitamínovou bombu

Konečně nastalo jarní období, na které se většina z nás těší po celý rok. Naše tělo je připraveno na přijímání čerstvých a zdravých potravin, které nám pomohou dostat se zpět do formy. Přitom recept na doplnění našich vitamínových nedostatků je tak jednoduchý. Stačí hrst semínek, příslušenství na klíčení a nadšení a můžete pravidelně sklízet vlastními silami vypěstované klíčky, které vám dodají tolik prospěšné vitamíny a minerální látky.

Na počátku všeho byl klíček, který se zrodil z malého semínka. Samotné semínko obsahuje velké množství síly, které vyplodí novou rostlinku. A když necháte semínko vyklíčit a ve správný čas naklíčené semínko sníte, všechna ta energie, síla a vitamíny v klíčku obsažené se vám dostanou do těla. Stačí přitom trocha trpělivosti a minuta denně, kdy se budete své bujné zahrádce věnovat, a už po 4 dnech si můžete připravit talíř plný zdraví.

Klíčky jsou připraveny ke sklizni ve své nejlepší formě přibližně za 3 až 5 dní
Klíčky jsou připraveny ke sklizni ve své nejlepší formě přibližně za 3 až 5 dní
Happyeat

Jak se stát úspěšným pěstitelem

Pro své zahradničení si připravte klíčící příslušenství, tzv. klíčidla, které je k sehnání i na českém trhu. Klíčit můžete téměř cokoliv. Doporučujeme semínka čočky, brokolice, hořčice, rukoly, cizrny, mungo. Hrst semínek propláchněte a vložte přes noc do klíčící nádoby s čerstvou vodou. Semínka během noci nabobtnají a získají vláhu tak skvělou ke klíčení. Doporučujeme vodu, v které semínka první noc bobtnala, nevylévat. Během noci se do vody absorbuje velké množství živin, tedy je naprosto ideální k zalití květin. Pak už stačí dvakrát denně semínka propláchnout v klíčící láhvi a slít. Díky odkapové hraně odteče přebytečná voda.

erstvé klíčky (1)
erstvé klíčky (1)
Shutterstock

Semínka již po prvním dni klíčení začínají vystrkovat klíčky, které jsou zásobárnou blahodárných vitamínů a živin. Klíčky jsou připraveny ke sklizni ve své nejlepší formě přibližně za 3 až 5 dní. Hotové klíčky slejte přes cedník a properte pod tekoucí studenou vodou. Proudem je zbavíte slupek, které na klíčku po semínkách zůstaly. Nyní je úroda připravena na nálet členů celé rodiny. Věřte, že po nich na stole nezbyde ani drobeček. Doporučujeme pro pravidelný přísun čerstvých klíčků pořídit si klíčící lahve minimálně dvě. Předejdete tak případným rodinným hádkám o svěží a křupavou lahůdku, kterou si po první sklizni neuvěřitelně zamilujete.

A že vás nebaví pěstování klíčků? Není nic snadnějšího než sáhnout po čerstvém salátku z klíčků v bio kvalitě v supermarketu. Přidejte svou oblíbenou zálivku a dopřejte svému tělu záplavu minerálů a vitamínů.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Cesta do budoucnosti

Pusťte se do klíčení! Takhle vypadá moderní továrna na zdraví za pár korun

Nepostradatelná majoránka

Majoránka je nenápadná bylinka s exotickým původem

Jde to i bez chemie

Jak na mravence, moly a další hmyz v domácnosti? Fungují bylinky i koření. Na mravence třeba skořice

Reklama
Článek je zařazen v: kuchyně, vitamíny, klíčky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama