Zahrada

14. dubna 2016 05:51

Markéta Zídková

Klíčky jsou zázrak. Stačí minuta denně a za 3 dny máte vitaminovou bombu

Čerstvá zahrada z klíčků ve vaší kuchyni.

Konečně nastalo jarní období, na které se většina z nás těší po celý rok. Naše tělo je připraveno na přijímání čerstvých a zdravých potravin, které nám pomohou dostat se zpět do formy. Přitom recept na doplnění našich vitamínových nedostatků je tak jednoduchý. Stačí hrst semínek, příslušenství na klíčení a nadšení a můžete pravidelně sklízet vlastními silami vypěstované klíčky, které vám dodají tolik prospěšné vitamíny a minerální látky.

Na počátku všeho byl klíček, který se zrodil z malého semínka. Samotné semínko obsahuje velké množství síly, které vyplodí novou rostlinku. A když necháte semínko vyklíčit a ve správný čas naklíčené semínko sníte, všechna ta energie, síla a vitamíny v klíčku obsažené se vám dostanou do těla. Stačí přitom trocha trpělivosti a minuta denně, kdy se budete své bujné zahrádce věnovat, a už po 4 dnech si můžete připravit talíř plný zdraví.

Jak se stát úspěšným pěstitelem

Pro své zahradničení si připravte klíčící příslušenství, tzv. klíčidla, které je k sehnání i na českém trhu. Klíčit můžete téměř cokoliv. Doporučujeme semínka čočky, brokolice, hořčice, rukoly, cizrny, mungo. Hrst semínek propláchněte a vložte přes noc do klíčící nádoby s čerstvou vodou. Semínka během noci nabobtnají a získají vláhu tak skvělou ke klíčení. Doporučujeme vodu, v které semínka první noc bobtnala, nevylévat. Během noci se do vody absorbuje velké množství živin, tedy je naprosto ideální k zalití květin. Pak už stačí dvakrát denně semínka propláchnout v klíčící láhvi a slít. Díky odkapové hraně odteče přebytečná voda.

Semínka již po prvním dni klíčení začínají vystrkovat klíčky, které jsou zásobárnou blahodárných vitamínů a živin. Klíčky jsou připraveny ke sklizni ve své nejlepší formě přibližně za 3 až 5 dní. Hotové klíčky slejte přes cedník a properte pod tekoucí studenou vodou. Proudem je zbavíte slupek, které na klíčku po semínkách zůstaly. Nyní je úroda připravena na nálet členů celé rodiny. Věřte, že po nich na stole nezbyde ani drobeček. Doporučujeme pro pravidelný přísun čerstvých klíčků pořídit si klíčící lahve minimálně dvě. Předejdete tak případným rodinným hádkám o svěží a křupavou lahůdku, kterou si po první sklizni neuvěřitelně zamilujete.

A že vás nebaví pěstování klíčků? Není nic snadnějšího než sáhnout po čerstvém salátku z klíčků v bio kvalitě v supermarketu. Přidejte svou oblíbenou zálivku a dopřejte svému tělu záplavu minerálů a vitamínů.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také