Zahrada

2. června 2014 05:25

Markéta Zídková

Mají vaše stromky zkroucené listy? Kdo za to může?

Jak na zkroucené listy u ovocných stromků

Stromky, keře, okrasné rostliny i zelenina a ovoce jsou vyhledávaným cílem pro nejrůznější savý a žravý hmyz.

Zkroutily se vám listy u broskvičky, meruňky nebo růže? Pak je s největší pravděpodobností napadly mšice, což je savý a žravý hmyz. Pro mravence jsou zdrojem potravy, pro pěstitele pohromou. Jediný účinný postup proti nim jsou postřiky. Pokud jste příznivci ekologického pěstování, pak jsou ideální přírodní přípravky na bázi mastných kyselin. Jejich výhodou je to, že mají nulovou ochrannou lhůtu, to znamená, že když je aplikujete na rostlinu, na které zrovna dozrává úroda, můžete plody hned sklízet a nemusíte čekat. Takže pokud se vám obalí například paprika ve skleníku, postříkáte a za chvíli už si plod utrhnete k večeři.

Podobné rady, jako je tato, najdete vždy v neděli v 11:50 na Primě v pořadu Receptář prima nápadů. Anebo zdarma v archivu na Prima play.

Tyto přípravky využijete nejen proti mšicím, ale i proti sviluškám – to jsou takové ty pavučinky například na okurkách či jabloních, i proti molicím (drobný polétavý hmyz), které zase napadají fuchsie. Podívejte se na video v úvodu článku, kde se dozvíte, jak přípravek aplikovat.

Mohlo by vás zajímat: