návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Parazitické hlístice zlikvidují slimáky do 3 dnů. Jak je aplikovat a proč tak dobře fungují?

zidkovm , Aktualizováno: 29.05.2021
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

I slimáci mají své přirozené nepřátele. Jsou jimi malinkaté hlístice Phasmarhabditis hermaphrodita, které můžete běžně koupit v hobby marketech nebo na internetu. Jedná se o ekologicky nezávadný boj proti slimákům. Hlístice totiž napadají jen je, žádná jiná zvířata a pro člověka jsou také neškodné. Podívejte se na video, jak s hlísticemi zacházet a jak je aplikovat.

reklama

Slimák je nepřítel každého pěstitele. Apetit tohoto tvora se dokáže postarat o úrodu, ještě než dozraje. Boj je to stoprocentně nekonečný (tedy pokud náš svět bude trvat). Zatímco místní slimáci (plzák lesní a další druhy) mají své přirozené nepřátele, proti španělským vetřelcům – plzákům španělským (Arion lusitanicus) nemá česká příroda žádnou obranu. Kromě zcela mikroskopikého parazita – hlístice Phasmarhabditis hermaphrodita.

Jak hlístice bojují se slimáky

Tento mikroskopický hlíst (je velký pouhý milimetr) potřebuje ve svém larválním stadiu k dalšímu vývoji tělo slimáka. Aktivně proto slimáky vyhledává (všechny druhy slimáků), napadá je dýchacími otvory a svou přítomností je zabíjí. Slimák totiž přestane po dvou až třech dnech žrát a postupně uhyne. Hlístice pak napadají další slimáky. 

Výhodou aplikace hlístic je to, že se jedná o ekologický způsob likvidace přemnožených slimáků. Nenapadají žádné jiné tvory, ani člověka či domácí mazlíčky. Lze je aplikovat kamkoliv i na zaleninu, kterou lze zároveň konzumovat.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde pro vás máme praktické rady k aplikaci hlístic v zahradě.

Další tipy na boj proti slimákům:

23 tipů a rad, jak vyhnat slimáky ze zahrady

23 rad, tipů a triků, jak vyhnat slimáky ze zahrady

Arion vulgaris - Plzák španělský

Připravte se na invazi slimáků. Poradíme, jak s nimi bojovat

reklama

Článek je zařazen v: slimák , hlístice , postrik , škůdci

reklama

Přečtěte si také