Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Vyhlašte slimákům biologický boj. Pomohou hlístice

I slimáci mají své přirozené nepřátele.
Vydáno: 01.06.2014
Letošní rok je zatím pro slimáky ideální
Autor: Thinkstock Letošní rok je zatím pro slimáky ideální
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Slimák je nepřítel každého pěstitele. Apetit tohoto tvora se dokáže postarat o úrodu, ještě než dozraje. Boj je to stoprocentně nekonečný (tedy pokud náš svět bude trvat). Zatímco místní slimáci (plzák lesní a další druhy) mají své přirozené nepřátele, proti španělským vetřelcům – plzákům španělským (Arion lusitanicus) není nepřítel. Kromě zcela mikroskopikého parazita – hlístice Phasmarhabditis hermaphrodita.

Tento mikroskopický hlíst (je velký pouhý milimetr) potřebuje ve svém larválním stadiu k dalšímu vývoji tělo slimáka. Aktivně proto slimáky vyhledává (všechny druhy slimáků), napadá je dýchacími otvory a svou přítomností je zabíjí. Slimák totiž přestane po dvou až třech dnech žrát a postupně uhyne. Hlístice pak napadají další slimáky. 

Výhodou aplikace hlístic je to, že se jedná o ekologický způsob likvidace přemnožených slimáků. Nenapadají žádné jiné tvory, ani člověka či domácí mazlíčky. Lze je aplikovat kamkoliv i na zaleninu, kterou lze zároveň konzumovat.

Podívejte se na video, kde pro vás máme praktické rady k aplikaci hlístic v zahradě:

Predátoři slimáků
Predátoři slimáků

 

Další způsoby boje proti slimákům najdete v tomto článku:

Arion vulgaris - Plzák španělský

Připravte se na invazi slimáků. Poradíme, jak s nimi bojovat

Článek je zařazen v:
Reklama