Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Nadšenec nechal zarůst kostelík stromy. Vypadá to neskutečně

Novozélanďan si na svém pozemku vytvořil skutečně netradiční atrakci. Doslova a do písmene si vypěstoval stromy porostlý kostel.
Vydáno: 27.08.2016
Barry neměl původně v plánu vytvořit atrakci
Barry neměl původně v plánu vytvořit atrakci Autor: Tree Church
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jmenuje se Barry Cox. Je to milovník stromů a architektury, majitel zahradnické firmy, která se specializuje na přesazování vzrostlých stromů. Dalším jeho koníčkem je cestování. Léta prozkoumával nejen Nový Zéland, ale také Evropu a Ameriku, kde studoval tvary a proporce nejrůznějších kostelů, které ho svou architekturou fascinují. V roce 2011 se rozhodl obě své vášně spojit v jediný projekt.

Před pouhými čtyřmi lety se pustil do práce. Na vlastním pozemku nejprve upravil terén. Následně vytvořil podle svého vlastního návrhu železnou kostru plánovaného kostelíku a tu posléze nechal zarůst pečlivě vybranými druhy stromů. Pro střechu zvolil olši lepkavou, protože jde o poměrně nenáročný, rychle rostoucí a odolný strom, který ovšem skrze své koruny propouští dostatek denního světla. Stěny kostela tvoří australský čajovník, Barry je každých šest týdnů poctivě zastřihává, aby držely požadovaný tvar.

Pohled na Barryho zahradnické umění z výšky
Pohled na Barryho zahradnické umění z výšky
Tree Church

Barry neměl původně v plánu vytvořit atrakci, která se z přírodního kostela nakonec stala. Lavinu zájmu odstartoval teprve jeho synovec, který strýce požádal, zda by mohl v Barryho kostele a v přilehlých zahradách uspořádat svou vlastní svatbu. A na takovou žádost Barry nemohl nepřistoupit. Jedinečné místo posléze začaly vyhledávat další páry toužící po svatbě v přírodě. Brzy je následovali další žádosti o návštěvu kostela, pečlivě opečovávaných zahrad a kruhového labyrintu.

Veřejnosti je kostel ze stromů přístupný od letošního ledna. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli ještě panuje u protinožců zima, musejí zájemci na znovuotevření počkat opět do října. Zahrady a všechny jejich krásy si budou moci opět dosyta užívat až do května. Návštěvníci si Barryho kostel mohou také zarezervovat pro vlastní soukromou slavnost (kapacita kostelíku je 100 lidí), mohou se projít zahradním labyrintem nebo uspořádat piknik v zahradách.

Kostel porostlý stromy

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Noční pohled na kapli Rio Roca

Nádherná kaple spojuje tradiční stavbu a moderní architekturu

Neuvěřitelná rekonstrukce: Moderní bydlení ve starém kostele  - Obrázek 2

Neuvěřitelná proměna: Rodina přestavěla kostel v moderní byt!

Ukázkový příklad místa, které má genius loci

Exkluzivní prostor pro výjimečný den: Svatební kaple ve tvaru stuhy


Článek je zařazen v:
Reklama