Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nastal čas vysadit pivoňky. Poradíme, jak

Panuje obecný názor, že se pivoňky sázejí v srpnu a září. Chyba, to je ideální doba, pokud je rozsazujeme. Avšak výsadba nových se provádí na přelomu dubna a května.
Vydáno: 05.05.2014
Mezi dřevitými a bylinnými pivoňkami je rozdíl
Mezi dřevitými a bylinnými pivoňkami je rozdíl Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ať už bylinné nebo dřevité, pokud chcete vysadit nové pivoňky, měli byste tak učinit právě teď. Koupené rostliny můžete vysadit přímo na stanoviště nebo nejprve do květináče. Pokud pro začátek zvolíte květináč, měl by být velmi hluboký, protože rostlina s kořenem je vysoká. Do květináče dáme pivoňce jakýkoliv substrát.

Pokud pivoňku budeme sázet rovnou na její místo, vykopejte hlubokou jámu a dejte do ní rovnou celý pytel substrátu nebo hromadu kompostu či dostatek hnoje. Je to z toho důvodu, že pivoňka je vytrvalá rostlina, která se může dožít i 80 let, a proto bude za ty roky potřebovat dostatek výživy.

Pivoňka se může dožít až 80 let
Pivoňka se může dožít až 80 let
Thinkstock

Bylinné pivoňky (to jsou ty, jejichž stonky jsou dužnaté, hodí se jim opora a na zimu se stříhají u země) sázíme tak, aby měly pupeny maximálně 1–3 cm pod povrchem. Pokud bychom je zasadili hlouběji, budou špatně kvést. Naopak dřevité pivoňky (to je "normální" keř s větvemi) sázíme do hloubky 10 cm. Pokud chcete z pivoňek vysázet souvislou řadu, pak je sázejte metr od sebe, protože jsou to dost široké keře.

(mar)

 

Mohlo by vás zajímat:

Siringa vulgaris (Šeřík obecný)

Šeřík je příbuzný olivovníku

Anturie si dobře poradí s amoniakem z čistících prostředků

Pokojovky se u vás doma postarají o detox

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama