Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Návod: Jak si vyrobit jednoduchého draka

V obchodě si můžete koupit jakéhokoliv draka. Co si s námi ale jednoho vyrobit?
Vydáno: 27.10.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud chcete postavit jednoduchého plochého draka v podobě šestiúhelníku, bude to práce zhruba na hodinku a bude vás stát doslova pár korun. Jak velkého draka postavit na začátek? Miroslav Badál, který nás stavbou draka provede, doporučuje zvolit délku nosníčků 60 cm. To je podle něj univerzální rozměr, kdy bude drak dobře vypadat ze země a zároveň ho ale bude moci pouštět i malé dítě či starší člověk.

 

Budete potřebovat:

3 smrkové nosníčky
provázek na stavbu
materiál na potažení (balicí papír, padáková látka nebo fólie)
lepicí pásku
čtvrtku
lepidlo
hřebíček
režnou nit nebo jiný pevný provázek na pouštění
krepový papír na ocas
nůž

Naměříte si stejně dlouhé nosníčky, které ve středu stlučete hřebíčkem a spojíte provázkem. Úhel mezi nimi bude 60°. Z provázku vytvořte kolem nosníčků šestiúhelník, na koncích tyček udělejte zářezy a konce tyček ještě obmotejte, tak je zpevníte.

Krabicový drak

NÁVOD: Postavte si s námi krabicového draka

Rozložte balicí papír, obkreslete šestiúhelník o cca 1,5–2 cm větší než rozměr draka, přebytek přehněte a přelepte přes provázek. Střed draka zpevněte kolečkem ze čtvrtky. Zbývá vyvázat váhy, které zpevní a stabilizují draka. Poté vyrobte ocas z krepového papíru. Ocas je 10x delší než drak. Čili u draka, který má delků nosníčků 60 cm bude ocas dlouhý 6 metrů.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde najdete přesný postup.

Podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli po obědě na Primě. Pokud jej nestihnete, tak pak v archivu u nás na webu na Prima PLAY.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Malování pískem

NÁVOD: Naučte se malovat barevným pískem

Ozdobné dýně můžete aranžovat do košíčků, které vyplníte slámou nebo sisalem a dalšími přírodními dekorativními materiály – šiškami, větvičkami jehličnanů či jeřabin, barevnými listy,… fantazii se zkrátka meze nekladou.

Ozdobte si byt okrasnými dýněmi. Jaké koupit, aby dlouho vydržely? Plus přehled druhů

 

Chryzantémy zvané listopadky jsou symbolem podzimu

Chcete, aby vám chryzantémy dlouho kvetly? Poradíme, jak vybrat

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama