Zahrada

27. října 2014 12:52

Markéta Zídková

Návod: Jak si vyrobit jednoduchého draka

Stavíme draka (I.)

V obchodě si můžete koupit jakéhokoliv draka. Co si s námi ale jednoho vyrobit?

Pokud chcete postavit jednoduchého plochého draka v podobě šestiúhelníku, bude to práce zhruba na hodinku a bude vás stát doslova pár korun. Jak velkého draka postavit na začátek? Miroslav Badál, který nás stavbou draka provede, doporučuje zvolit délku nosníčků 60 cm. To je podle něj univerzální rozměr, kdy bude drak dobře vypadat ze země a zároveň ho ale bude moci pouštět i malé dítě či starší člověk.

Budete potřebovat:

3 smrkové nosníčkyprovázek na stavbumateriál na potažení (balicí papír, padáková látka nebo fólie)lepicí páskučtvrtkulepidlohřebíčekrežnou nit nebo jiný pevný provázek na pouštěníkrepový papír na ocasnůž

Naměříte si stejně dlouhé nosníčky, které ve středu stlučete hřebíčkem a spojíte provázkem. Úhel mezi nimi bude 60°. Z provázku vytvořte kolem nosníčků šestiúhelník, na koncích tyček udělejte zářezy a konce tyček ještě obmotejte, tak je zpevníte.

Rozložte balicí papír, obkreslete šestiúhelník o cca 1,5–2 cm větší než rozměr draka, přebytek přehněte a přelepte přes provázek. Střed draka zpevněte kolečkem ze čtvrtky. Zbývá vyvázat váhy, které zpevní a stabilizují draka. Poté vyrobte ocas z krepového papíru. Ocas je 10x delší než drak. Čili u draka, který má delků nosníčků 60 cm bude ocas dlouhý 6 metrů.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde najdete přesný postup.

Podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli po obědě na Primě. Pokud jej nestihnete, tak pak v archivu u nás na webu na Prima PLAY.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek