Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zahrada

Nejkrásnější zahrady ve Vídni

Barokní parky a zahrady ve Vídni určitě stojí za návštěvu.
Vydáno: 06.08.2014
Ve dvě stě let staré alpské botanické zahradě zámeckého parku Belveder najdete tisíce rostlinných druhů

Vídeň je městem zeleně, podél Dunaje naleznete kilometry parků s cyklostezkami a in-line dráhami, na severovýchodě známou vinařskou oblast Grinzingu, kam vás zaveze tramvaj. Pokud však procházíte klasické vídeňské památky a toužíte na chvíli spočinout, nejvíce oceníte zahrady, které je obklopují. Jak v parku na zámku Schönbrunn, tak i v zámecké zahradě Belvederu nebo v zahradě Augarten najdete skvělou příležitost odpočinout si po procházce Starým Městem. Projděte si je s námi:

 

Zámecký park Schönbrunn

Zahrady jsou oblíbeným cílem Vídeňanů
Zahrady jsou oblíbeným cílem Vídeňanů
Xell/Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0

Dlouhé cesty lemované umně zastřiženými keři, ale i sochami, kašnami a pěknými květinovými záhony. Zavítat můžete třeba do palmária z roku 1882, největšího v Evropě, do bludiště, japonské zahrady nebo na kopec ke glorietu, kde se nabízí krásný výhled i s kávou. V bývalých soukromých císařských zahradách hned vedle zámku se setkáte s překrásnými zahradními úpravami barokním stylu a v Pouštím domě z roku 1904 budete moci obdivovat jedinečnou sbírku kaktusů. Opodál v nejstarší zoologické zahradě na světě můžete obdivovat rozmanité živočišné druhy i biotopy, ve kterých žijí.

Zámecký park Belveder, alpská zahrada a botanická zahrada

Fontána v zahradách Belvederu
Fontána v zahradách Belvederu
www.wien.info

Tuto barokní zahradu (vstup je bezplatný) dal vybudovat v roce 1700 princ Evžen Savojský. Od března do srpna můžete v horní části Belvederu, kde se nachází nejstarší alpská zahrada na světě založená před 200 lety arcivévodou Janem, obdivovat na 4000 kvetoucích alpských rostlin. V nedaleké botanické zahradě, založené Marií Terezií v roce 1754, najdete tuzemské i exotické rostliny. Na osmi hektarech tu zahradníci pěstují na 11 000 rostlinných druhů ze šesti kontinentů. Zahrada je kromě toho i životním prostorem pro tuzemské zvířecí druhy přímo v centru města (žije tu i 130 druhů včel).

Zahrada Augarten

Augarten v létě nabízí chladivý stín
Augarten v létě nabízí chladivý stín
Wienwiki / Admin1/Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0

Augarten je veřejný park rozkládající se na ploše 52 hektarů. Najdete ho ve druhém městském obvodě. Nachází se v něm nejstarší barokní zahrada ve Vídni. Park upravený ve francouzském stylu nabízí vedle udržované parterové zahrady s členitými květinovými ornamenty také rozlehlou plochu, na které se křižují stinné aleje lemované kaštanovníky, jilmy, lípami, jasany a javory. Stejně jako téměř všechny státní parky a zahrady ve Vídni je i tento park v noci zavřený. Park Augarten je sídlem porcelánové manufaktury Augarten zahrnující i muzeum porcelánu, a rakouského filmového archivu.

David Horák

Mohlo by vás zajímat:

Kuchyně s jídelnou jsou jen několik kroků vzdálené od obývací části, ale od gauče je dobře oddělují i rozdílné úrovně podlah. Obnaženou cihlovou zeď obývacího pokoje nasvěcují podlahová svítidla.

Loft v bývalé továrně zklidnila vnitřní zahrada

Bílá bude na zahradním nábytku vždy krásná

Deset nejkrásnějších zahradních posezení

Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu Wisteria

Místo, které musíte vidět: Zahrada z vistárií Kawachi Fuji

Připravit zahradu na svatební den nemusí být jenom nervy a stres. Pokud nezapomenete na detaily a začnete se jejich přípravě věnovat včas, zažijete i spoustu hezkých chvil.

Svatba na zahradě: Tipy na jednoduché dekorace

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama