Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejkrásnější zahrady ve Vídni

Barokní parky a zahrady ve Vídni určitě stojí za návštěvu.
Vydáno: 06.08.2014
Ve dvě stě let staré alpské botanické zahradě zámeckého parku Belveder najdete tisíce rostlinných druhů
Ve dvě stě let staré alpské botanické zahradě zámeckého parku Belveder najdete tisíce rostlinných druhů Autor: Bgabel/Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vídeň je městem zeleně, podél Dunaje naleznete kilometry parků s cyklostezkami a in-line dráhami, na severovýchodě známou vinařskou oblast Grinzingu, kam vás zaveze tramvaj. Pokud však procházíte klasické vídeňské památky a toužíte na chvíli spočinout, nejvíce oceníte zahrady, které je obklopují. Jak v parku na zámku Schönbrunn, tak i v zámecké zahradě Belvederu nebo v zahradě Augarten najdete skvělou příležitost odpočinout si po procházce Starým Městem. Projděte si je s námi:

 

Zámecký park Schönbrunn

Zahrady jsou oblíbeným cílem Vídeňanů
Zahrady jsou oblíbeným cílem Vídeňanů
Xell/Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0

Dlouhé cesty lemované umně zastřiženými keři, ale i sochami, kašnami a pěknými květinovými záhony. Zavítat můžete třeba do palmária z roku 1882, největšího v Evropě, do bludiště, japonské zahrady nebo na kopec ke glorietu, kde se nabízí krásný výhled i s kávou. V bývalých soukromých císařských zahradách hned vedle zámku se setkáte s překrásnými zahradními úpravami barokním stylu a v Pouštím domě z roku 1904 budete moci obdivovat jedinečnou sbírku kaktusů. Opodál v nejstarší zoologické zahradě na světě můžete obdivovat rozmanité živočišné druhy i biotopy, ve kterých žijí.

Zámecký park Belveder, alpská zahrada a botanická zahrada

Fontána v zahradách Belvederu
Fontána v zahradách Belvederu
www.wien.info

Tuto barokní zahradu (vstup je bezplatný) dal vybudovat v roce 1700 princ Evžen Savojský. Od března do srpna můžete v horní části Belvederu, kde se nachází nejstarší alpská zahrada na světě založená před 200 lety arcivévodou Janem, obdivovat na 4000 kvetoucích alpských rostlin. V nedaleké botanické zahradě, založené Marií Terezií v roce 1754, najdete tuzemské i exotické rostliny. Na osmi hektarech tu zahradníci pěstují na 11 000 rostlinných druhů ze šesti kontinentů. Zahrada je kromě toho i životním prostorem pro tuzemské zvířecí druhy přímo v centru města (žije tu i 130 druhů včel).

Zahrada Augarten

Augarten v létě nabízí chladivý stín
Augarten v létě nabízí chladivý stín
Wienwiki / Admin1/Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0

Augarten je veřejný park rozkládající se na ploše 52 hektarů. Najdete ho ve druhém městském obvodě. Nachází se v něm nejstarší barokní zahrada ve Vídni. Park upravený ve francouzském stylu nabízí vedle udržované parterové zahrady s členitými květinovými ornamenty také rozlehlou plochu, na které se křižují stinné aleje lemované kaštanovníky, jilmy, lípami, jasany a javory. Stejně jako téměř všechny státní parky a zahrady ve Vídni je i tento park v noci zavřený. Park Augarten je sídlem porcelánové manufaktury Augarten zahrnující i muzeum porcelánu, a rakouského filmového archivu.

David Horák

Mohlo by vás zajímat:

Kuchyně s jídelnou jsou jen několik kroků vzdálené od obývací části, ale od gauče je dobře oddělují i rozdílné úrovně podlah. Obnaženou cihlovou zeď obývacího pokoje nasvěcují podlahová svítidla.

Loft v bývalé továrně zklidnila vnitřní zahrada

Bílá bude na zahradním nábytku vždy krásná

Deset nejkrásnějších zahradních posezení

Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu Wisteria

Místo, které musíte vidět: Zahrada z vistárií Kawachi Fuji

Připravit zahradu na svatební den nemusí být jenom nervy a stres. Pokud nezapomenete na detaily a začnete se jejich přípravě věnovat včas, zažijete i spoustu hezkých chvil.

Svatba na zahradě: Tipy na jednoduché dekorace

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama