Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Ochraňte si jahody před šedou plísní

Pokud bude deštivé počasí, zničí vám úrodu jahod šedá plíseň.
Vydáno: 06.06.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aby se tak nestalo, máte několik možností. Můžete okolí jahod vystlat slámou či dřevovlnou z borovicového dřeva, díky čemuž jahody nebudou ležet přímo na zemi – a sláma či dřevovlna vyschnou rychleji než půda. Dalším opatřením je postřik. Ten se provádí na začátku kvetení, pokud jste to nestihli, nic není ztraceno. Postřik lze provádět i během plného květu, či dokonce v době, kdy jsou už na rostlině zelené plody. Ochranná lhůta postřiku je jen tři dny (doba, po kterou jahody nemůžete konzumovat). Postřik musíte aplikovat postřikovačem a ošetřit celou rostlinu, tedy i srdíčka rostlin.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde se dozvíte přesně, jak jahody proti šedé plísni ošetřit. Postřik nemusíte vylévat, můžete jím ošetřit i vinnou révu, maliník nebo růže.

Dřevovlna z borovicového dřeva zadržuje vlhkost u rostliny, pleveli se v ní také hůře roste. Jahody drží v čistotě, rovněž je chrání před plísní a dokonce i před slimáky, protože přes ni nepřelezou.

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11:50 na Primě nebo v archivu na Prima play.

Mohlo by vás zajímat:

Už se těšíte na červen?

Co je lepší, pěstování jahod na fólii, nebo volně?

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama