reklama

Stará okna nevyhazujte. Postavte si skleník!

zidkovm
27. dubna 2016
Skleník ze starých oken a dveří.
reklama

Skleník je ideální pomocník pro pěstování zeleniny a okrasných květin. Ne vždy se ale musí jednat o zcela nový typ dovezený z nějakého hobbymarketu. Takový skleník si můžete zbudovat i sami ze starých oken a prosklených dveří. Máme pro vás v naší galerii pár podomácku sestavených skleněných domků, které se těm koupeným přinejmenším vyrovnají.

Skleník je vlastně takový malý domek pro zelené rostlinky. Výtečně se v něm daří sukulentům, orchidejím a tropickým rostlinám a přitom je neohrožuje déšť, chlad ani vítr. A když přidáme výhodu, kterou skleněné obydlí přináší naší zelenině, pak se nám nakupí spousta důvodů, proč si nějaký takový pořídit i na vlastní zahrádku. Navíc se hodí i pro množení pokojových i zahradních okrasných květin.

Nápadů, z čeho všeho lze skleník vybudovat, je mnoho. My vám dnes chceme ukázat, že vyhazovat stará okna a prosklené dveře je škoda. Pokud jich máte dostatek, pak máte ideální materiál pro stavbu většího či menšího ekoskleníku, který vám dobře poslouží. A jak taková prospěšná mozaika z oken a dveří může vypadat, to najdete v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama