Zahrada

5. srpna 2015 05:55

Markéta Zídková

Už nemáte sílu zalívat? Vychytávka z PET lahve vám ušetří práci

Ať už jedete na dovolenou nebo jen prostě v tom suchu a horku nemáte sílu, tenhle zlepšovák rozhodně oceníte.

Kvetoucí truhlíky ať už na terase, okně nebo balkoně jsou sice nádhera, kdo jich má ale víc, ví, jaká je to dřina. Obírat odkvetlé květy, aby rostliny měly sílu dál kvést, přihnojovat a pak hlavně zalévat. Zejména poslední činnost je nutné vykonávat pravidelně. Pokud si chcete ušetřit alespoň trochu práce, máme pro vás skvělou vychytávku. Uprostřed květináče si vytvořte zásobárnu na vodu z jednoduché PET lahve. Zalévat nebudete muset tak často a díky tomu, že půda si bude přirozeně „sát“ vodu z lahve, budou mít rostliny přirozený přísun závlahy.

Budete potřebovat:

PET lahevnůžkvětináčhlínukvětiny

Postup:

1. Přiměřte si PET lahev ke květináči. Výška lahve, kterou použijete, by měla být o kousek nižší než výška hlíny v květináči. Některé květiny mají raději sušší půdu – potom PET láhev buď vůbec nepoužívejte nebo láhev uřízněte kratší, aby se ke kořenům nedostalo tolik vody.

2. Nožem uřízněte lahev na požadovanou výšku.

3. Naplňte květináč ze třetiny hlínou, doprostřed postavte hrdlem dolů láhev a pak doplňte tolik hlíny, do kolika už byste normálně sázeli kytky.

4. Zasaďte kytky, doplňte hlínu.

Tak a PET láhev v květináči vždy naplňte vodou a uvidíte, jak často budete muset zalévat. Až kytky povyrostou, láhev zcela zakryjí.

Když rostliny povyrostou, láhev zakryjí

Zdroj: dabbletree.vrya.net

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také