Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zahrada

Vypěstujte si své vlastní zahradní křesílko. Je to zcela jednoduché!

Levné plastové židle a stolky se vám již rozpadly? Nabídka ratanového nebo dřevěného zahradního nábytku z hobbymarketů vás neoslovila? Tak si prostě nábytek vypěstujte.
Vydáno: 30.11.2016
Travní křesílko TERRA z dílny designového studia Nucleo

Vypěstovat si své vlastní křeslo zní možná jako sci-fi, ale je to možné díky úspěšné kampni z Kickstarteru italského designového studia Nucleo, které vymyslelo TERRu – travní křesílko. Otci projektu jsou Andrea Sanna a Piergiorgio Robino. Jejich křeslo se s okolní přírodou sžije a nebude její ráz nijak narušovat. Navíc je naprosto ekologické.

Základ křesla tvoří kartonové rámy, které se zasypou hlínou a osejí travní směsí. Během pár týdnů rám obroste trávou a křeslo se stane přirozenou součástí krajiny. A karton uvnitř se po nějaké době ekologicky rozpadne a změní se v substrát, který bude vaše křeslo vyživovat zevnitř.

Na zahradu jedině přírodní nábytek
Na zahradu jedině přírodní nábytek
Twinpixelvideo.it

Nároky na pořízení křesla nejsou nijak vysoké. Projděte se po zahradě, ale třeba i veřejným prostorem a zamyslete se, kde by se vám tak příjemně odpočívalo. Nejmenší křeslo potřebuje plochu nejméně 130 na 130 centimetrů. Na vybraném místě trochu odhrňte hlínu, abyste základnu křesla pevně zakotvili do země. Podle návodu složte kartonový rám, mírně jej kolem zasypte. Zhruba do dvou třetin vysypte rám kameny, štěrkem a podobným pevným materiálem, aby rám získal pevnost. Pak už jen dosypte hlínu a případně můžete přidat i trochu písku, tak travní semena získají ideální podloží. Konstrukci osejte. Nyní už zbývá jen pečlivě zalévat, čekat a těšit se na neobvyklou ozdobu vaší zahrady. Mělo by to trvat asi dva měsíce, než vám zahradní nábytek vyroste a vy si v něm poprvé odpočinete. Pak už stačí jen křeslo pravidelně zalévat a občas zastřihnout.

Jejich křeslo se s okolní přírodou sžije
Jejich křeslo se s okolní přírodou sžije
Twinpixelvideo.it
[[nid:]]

Chcete si tuto jedinečnou ozdobu vaší zahrady taky pořídit? Ideální doba na pořízení bude na sklonku zimy. Pak už se s křesla můžete těšit příští rok na jaře. Tady si můžete křeslo koupit.

Designeři mysleli i na větší rodiny a nabízejí i konstrukce ve tvaru delších pohovek. Pokud se první generace zahradního přírodního nábytku osvědčí, budou jeho tvary oba designeři nadále zdokonalovat a vylepšovat.

(AC)

Mohlo by vás zajímat:

Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby.

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!

Bílá bude na zahradním nábytku vždy krásná

Deset nejkrásnějších zahradních posezení

Reklama
Článek je zařazen v: tráva, zahradní křeslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama