Zahrada

1. dubna 2014 13:58

Markéta Zídková

Zahradní relax: do čeho se vyplatí investovat

Staňte se profesionálním zahradním povalečem.

Pošlete letos zahradníka na dovolenou a udělejte si ze zahrady parádní relaxační zónu. Nejnovější odpočinkové trendy jsme vytipovali na Aukru, kde je nabídka pro dům a zahradu nejširší. Letos navíc Aukro připravilo speciální web, na kterém najdete nejen zboží v akci, ale i blog bytové designérky a architektky.

Správný nábytekMasivní dřevěný, ratanový, nebo naopak lehký skládací nábytek by měl být pevnou součástí vaší zahrady. Co vám ale možná na zahradě chybí, je houpací síť nebo závěsné křeslo. Tato pohodlná závěsná lůžka původem z Ameriky přivezl už Kryštof Kolumbus. Dopřát si je můžete i v případě, že nemáte síť kam zavěsit – jednoduchým řešením jsou stojany, které se dají koupit buď samostatně, nebo jako součást houpací sítě. Menší závěsná křesla se budou dobře vyjímat i v bytě.

Grilování pro rodinu i celou uliciČeši jsou velkými milovníky grilování – pravidelně se v něm vyžívá až třetina Čechů. Tomu odpovídá i velká nabídka grilů přesně podle vašich potřeb. Velké profi grily využijete, jestliže grilujete často nebo pro větší společnost. Pokud kupujete běžný gril, můžete se v nabídce orientovat podle doplňků. Například pokud víte, že budete dělat hlavně ryby nebo drůbež, oceníte grilovací špíz. Malé funkční a variabilní grily se vám budou hodit v případě, že plánujete barbecue na terase.

Něco pro malé lesní skřítkyMalá hřiště nebo pískoviště dneska najdete i na soukromých zahradách. „Ocení je především vícečlenné rodiny s dětmi i ty, které milují soukromí nebo bydlí na okraji měst,“ říká bytová architektka Adéla Lejsková Rašková a dodává: „Na výrobce hřišť jsou dnes kladeny vysoké nároky ohledně hygieny a bezpečnosti.“ Nejinak jsou na tom i pískoviště. Dneska jsou spíše plastová než dřevěná a se svrchním krytem, který pískoviště chrání před znečištěním.

Odrážedla jsou stálicí letních dětských radovánek. A přiznejme si, že bez jejich rachotu by zahrada byla prázdná. V módě jsou opět dřevěná odrážedla, která se vyrábějí v různých motivech – od motorek až po zvířátka.

Komerční prezentace


Přečtěte si také