Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Základní pravidla, jak pěstovat japonský javor

Japonský javor není nijak výjimečně choulostivý, ale potřebuje specifické podmínky.
Vydáno: 01.07.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dnes je vyšlechtěno přes 300 kultivarů japonského javoru, liší se tvarem listu, ale i habitusem, tedy formou a vzrůstem: existují miniaturní formy, pendulovité, vystoupavé, keřovité, stromovité.

Japonské javory jsou odolné, ale potřebují specifické podmínky, tedy kyselou či mírně kyselou půdu, smrt pro ně znamená těžká jílovitá půda. Přes poledne potřebují stín, aby je slunce nespálilo.

Na co si ale u javoru musíte dát obzvlášť pozor, je to, abyste ho zastřihovali či seřezávali vždy vydezinfikovaným nástrojem. Jinak hrozí, že strom nakazíte nebezpečnou houbou Verticillium alboatru, která napadá cévní svazky uvnitř větví. Nůžky či pilku tedy musíte vždy vydezinfikovat v 60% roztoku lihu. Pokud stříháme kosterní větve, je třeba ránu ihned ošetřit stromovým balzámem.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde se přesně dozvíte jak.

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11:50 na Primě nebo v archivu na Prima play.

Mohlo by vás zajímat:

Nastal čas

V červnu tvarujeme živé ploty. Jinak ovšem listnaté a jehličnaté

Rebarbora se sklízí jen do svatého Jana (24.6.).

Vy se ptáte, my odpovídáme: Jak pěstovat rebarboru


Článek je zařazen v:
Reklama