Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Zázvor nejen léčí, také krásně kvete. Jak si vypěstovat exotické květy?

Oblíbené koření, které pomáhá při nachlazení a dodává pikantní chuť jídlu, se může pochlubit i výraznými barevnými květy. Protože zázvor a jeho jednotlivé druhy pocházejí z jihovýchodní Asie, vyžaduje vysokou teplotu. U nás lze zázvor pěstovat jako pokojovku. Během července a srpna je možné letnění.
Vydáno: 18.06.2020
Jak kvete zázvor?
Autor: istock.com Jak kvete zázvor?

Pokud pěstujeme zázvor v bytě, zajímají nás jeho oddenky, které využíváme zvláště během chřipkové sezony. Zapomínáme ale, že různé druhy zázvoru i krásně kvetou. Mají výrazné květy jasných barev.

Zázvor lékařský (Zingiber officinale)

Nejznámější druh, jehož oddenky si kupujeme v obchodech jako koření. V Asii se využíval už před třemi tisíci lety. S obchodníky se dostal do Evropy. Jeho velikou výhodou je fakt, že se v teple nekazí. Zázvor lékařský dokonce i krásně kvete. Není to největší parádník mezi zázvory, ale i tak jsou jeho květy přitažlivé.

Květ zázvoru lékařského
Autor: Wikimedia Commons Květ zázvoru lékařského

Zázvor růžový (etlingera elatior)

Exotická květina, která je ale jen okrasná. I v našich internetových obchodech si můžete koupit její semena. Klíčí dlouho, může to trvat i několik měsíců. Pokud se vám ale zadaří, rostlina vás odmění robustním květem v odstínech červené i růžové.

Květ zázvoru růžového
Autor: istock.com Květ zázvoru růžového

Alpinia purpurata

Příbuzný zázvoru lékařského roste v Malajsii a může se pochlubit jasně červeným listenem (přeměněným listem, z něhož vyrůstají květy). Tudíž neobdivujeme jeho květy, které jsou nevýrazné a bílé, ale jeho listoví.

Listen alpinia purpurata
Autor: istock.com Listen alpinia purpurata

Další články o zázvoru:

Zázvor

ZÁZVOR: Návod, jak si doma vypěstovat nekonečnou zásobu

Ořechový dort s čerstvým zázvorem a červenou řepou aneb Sladké překvapení pro zdraví

Ořechový dort s čerstvým zázvorem a červenou řepou aneb sladké překvapení pro zdraví

Článek je zařazen v: zázvor

reklama