reklama

Co je na těchto koupelnách špatně? Nechali jsme je zhodnotit designérku

Znáte to, někdy vstoupíte do místnosti a něco vám nehraje. I když je krásně zařízená, necítíte se v ní dobře. Jindy naopak se i v neuspořádaném prostoru uvelebíte, a je vám fajn. O našich pocitech rozhodují energie v prostoru. Každý architekt či designér se vám bude snažit vytvořit nejen praktické, ale i příjemné prostředí. Pokud je pro vás harmonie prostoru tím hlavním kritériem, pak vás pravděpodobně osloví čínské učení Feng-shui, které se snaží nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Vybrali jsme pět koupelen a odbornice na Feng-shui Sylvie Martina Malíková nám tak v na konkrétních příkladech ohodnotila, které koupelny jsou pro člověka příjemné, harmonické, kde naopak jsou chyby.

Prostor zdeformovaný šikmým stropem doplňte alespoň rostlinami, které ho rozšíří, oživí. Koupelna neposkytuje moc místa k pohybu. Rozmístnění odpadů je nešťastné a postihuje všechny Feng-shui sektory v prostoru. Energeticky je tak hluboce pod 70 % Čchi Foto:
Zdroj: Thinkstock
Koupelna pod střechou

Tento prostor musíme doplnit alespoň rostlinami. Rozšíří a oživí prostor, který je v tomto případě zdeformovaný šikmým stropem. Koupelna neposkytuje moc prostoru k pohybu. Rozmístnění odpadů je nešťastné a postihuje všechny Feng-shui sektory v prostoru. Energeticky je tím pádem hluboce pod 70 procenty čchi.

reklama